Champagne schenken ze allemaal... Amsterdam I Op 1 mei aanstaande viert één van Am sterdams meest roemruchte voetbal clubs zijn 80-jarig bestaan. Zeker in Am sterdam Noord is het dan groot feest want D.W.V. wil het best weten dat het een jubileum te vieren heeft. Wie de voetbalverhoudingen binnen de hoofdstad kent weet dat D.W.V. (dat staat voor Door Wilskracht Verkregen) na Ajax in feite de tweede club in Am sterdam is. Bij de intrede van het betaalde voetbal in 1954 bleef P.W.V. buiten het profvoet bal. De club koos bewust voor een plaats in de rangen van de amateurs. Daarvoor kende D.W.V. een grandioos hoogtepunt door in 1948 de KNVB-Be- kerfinale te bereiken. In hetzelfde Olym pisch Stadion waarin later Ajax zoveel triomfen zou behalen dolf de trots van Amsterdam Noord pas na het nemen van strafschoppen het onderspit tegen Wageningen. Vanuit de amateurs zette D.W.V. ge staag de gang naar de top in en na vijf tien jaar in de Eerste klasse te hebben gespeeld promoveerde D.W.V. naar de Hoofdklasse amateurs. En sindsdien is de geel-zwarte brigade van het Sport park Elzenhagen daaruit niet meer verdwenen. In het daaropvolgende seizoen 1976- 1977 werd D.W.V. onder trai nersschap van ex-Ajacied Ger van Mourik zelfs kampioen van de Hoofdklasse. Als vaste waarde in die Hoofdklas se manifesteerde D.W.V. zich weer in het bijzonder in 1987 toen andermaal het Hoofdklasse-kampioenschap in de wacht werd gesleept. In het nationale Bekertoernooi deed D.W.V. ook van zich spreken. Regelma tig bond het de strijd aan met de profs. Onvergetelijk was bij voorbeeld de door 7.000 toeschouwers bijgewoonde con frontatie met Ajax in 1983. Een blik op de huidige ranglijst van de Hoofdklasse toont aan dat het met de jubilaris nog steeds voortreffelijk gaat. D.W.V., dat in Roef Bakker een voorzit ter heeft die al 24 jaar de bestuurshamer hanteert, is dan ook springlevend. Het is een club met een duidelijk toekomstvisie die voor staat op een gezonde en na tuurlijke weg de richting van betaald voetbal op te gaan. Het streven naar de top wordt ook onderstreept door de voortdurende verbeteringen van de -al fraaie- accommodatie. Enige jaren gele den installeerde D.W.V. een schitteren de lichtinstallatie rond het hoofdveld en er zijn plannen om een nieuwe zittribune te realiseren. Met het feestelijk 80-jarig jubileum van D.W.V. feliciteert Ajax zijn buurman in Noord bijzonder hartelijk! De Boelelaan 2, 1083 HJ, Amsterdam,tel: 020-6462300, fax: 020-6464790. Kiest u een hotel vanwege het merk champagne dat er wordt geserveerd? Nee, u kiest een hotel vanwege de prettige service en aandacht voor detail. Daarom vinden wij gastvrijheid, vriendelijke en attente service, zo belangrijk. Daar om kiezen onze gasten Holiday Inn Amsterdam.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 7