een hoofdrol niet tot de mogelijkheden behoorde, ook omdat de financiële arm slag te gering was. Het klinkt als een te genspraak maar toch heeft WV zich van zijn beste kant laten zien. Waar Rayer zijn spelers ook mee naartoe nam, altijd heeft hij ze met positieve opdrachten de wei ingestuurd. Elders in "Kick Off" geeft hij uitleg over zijn filosofie. Het retourtje Eerste divisie ligt de vierde Limburgse club niet al te zwaar op de maag. Er is veel geleerd en de ervaringen zullen het volgende voetbaljaar zeker van pas ko men. Bij die ervaringen hoort het bezoek aan Ajax uiteraard ook. Voor de jeugdige ploeg is de wedstrijd zelfs een hoogte punt want zij zijn in de gelegenheid zich tegen de UEFA-Cupfinalist van hun bes te kant te laten zien. VW kan en zal - zonder zich klakkeloos te onderwerpen aan de Ajax-macht - frank en vrij voetballen en dat zal de amusementswaarde alleen maar verho gen. Tussen de jonge spelers zitten een paar jongens met toekomst. Stefan Veneti- aan behoort daar toe. De snelle spits viel vorig seizoen in de Eerste divisie al re gelmatig op en onderscheidde zich af en toe ook op het hogere plan. Tot de Ere divisie-waardige spelers hoort ook Erwin Vanderbroeck, de middenvelder met spelmakerskwaliteiten Compliment Het ligt al weer mijlenver achter ons, maar bij VW behaalde Ajax indertijd zijn eerste uit-overwinning in het seizoen 1991-1992. In "De Koel" werd het 4-0. Een lange en enerverende voetbaljaar gang ligt tussen die wedstrijd en het du el van vandaag. Er was weer volop te genieten van Ajax. En dat genot lag niet alleen in het oogstrelende voetbal dat traditioneel het Ajax-voetbal kenmerkt, maar ook in de strijd en de veerkracht die Ajax ten beste gaf. We hoeven niet nog een keertje te memoreren aan de UEFA Cup-avonturen. Dat doen we wel in de allerlaatste "Kick Off" van het sei zoen ter gelegenheid van Ajax - Torino op 13 mei. Ook buiten de internationale ontmoetingen om liet Ajax zien uit prachtig hout te zijn gesneden. Dat u en ik hebben genoten van het Ajax-seizoen 1991 -1992 is een groot compliment aan de spelers en Louis van Gaal en zijn technische en medische staf en het Ajax-bestuur. Zij staan er borg voor dat Ajax ook het volgend seizoen strijd en schoonheid effectief zullen verenigen! BenTornato Afscheid nemen doet altijd pijn en daar om is het maar goed dat wij dat in dit seizoen in verscheidene etappes kun nen doen. Vandaag sluit Ajax de serie thuiswedstrijden in de PTT-Telecompe- titie af met het duel tegen WV. Volgende week volgt het definitieve afscheid van het competitieseizoen 1991 -1992 maar Ajax heeft nog een toetje om van te smullen: de dubbele finale om de UEFA Cup. Onvermijdelijk speelt dat Europese spektakelstuk in deze laatste dagen van april een belangrijke rol. ledereen heeft er de mond van vol en leeft met Ajax mee naar dat nieuwe hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Dat neemt niet weg dat Ajax de compe titie heel serieus neemt. Dat moet het ook. Niet alleen vanwege het eergevoel John van Loen en Stefan Pettersson vie ren een feestje nadat FC Den Haag op een 3-1 achterstand is gezet. De niet af latende inzet van de "Rode Baron" van Loen stelde de niet veel minder rossige Zweedse spits van Ajax in staat zijn sei zoentotaal op dertien te brengen. Foto: Louis van de Vuurst maar zeker ook omdat het voetbalritme op peil dient te worden gehouden. Free wheelend naar het einde betekent ook een verslapping van de concentratie die zich bij de climax van het voetbaljaar wel eens zou kunnen gaan wreken. Er is nög een reden om van Ajax-WV een waardig slot te maken. Het trouwe Ajax-publiek verdient het dat de mannen van Louis van Gaal nog één keer laten zien waarom het de mooist voetballende ploeg van Nederland is. Het is niet on waarschijnlijk dat De Meer vandaag lek ker vol zit, mede een gevolg van de Cup koorts die Mokum in zijn greep heeft. Ook het publiek leeft graag met de spe lers mee naar de apotheose. VW retour De voetballers van WV zullen met een warm gevoel de grasmat van het Ajax- stadion betreden. Het jonge gezelschap van trainer Henk Rayer heeft de PTT-Te- lecompetitie na één seizoen weer verla ten maar er is geen enkele reden de geel-zwarten laatdunkend te bejegenen. Iedere tegenstander van Ajax kan reke nen op sportief respect. De Venlonaren wisten van te voren dat 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 3