TERUGBLIK imW Vandaag speelt Ajax zijn laatste thuis wedstrijd in de competitie 1991 -1992. Een uitstekende gelegenheid om via een foto-collage het wel en wee van dit com petitiejaar nog eens te aanschouwen. Te beginnen met het eerste duel in de PTT-Telecompetitie dat op 21 augustus 1991 werd gespeeld. Op die woensdag avond was Volendam de tegenstander. Jan Wouters mocht na een overtreding gaan douchen maar ook met z'n tienen versloeg Ajax Volendam: 3-0, mede dankzij een treffer van publiekslieveling John van Loen (foto 1Jan Onclin) Op 8 september versloeg Ajax RKC in De Meer met 5-1 (vier goals van Dennis Bergkamp) en Michel Kreek (hier op foto 2, Ruud Voll) toonde zich andermaal een betrouwbare middenvelder. Ajax - Fortuna Sittard van 28 september leverde 3-1 winst op maar was vooral na afloop interessant. Het Ajax-bestuur maakte tijdens een persconferentie be kend dat Leo Beenhakker naar Real Ma drid zou vertrekken (foto 3, Ruud Voll). Als nieuwe verantwoordelijke man werd Louis van Gaal (foto 4, Ruud Voll) naar voren geschoven. Van Gaal zou het in hem gestelde vertrouwen allerminst be schamen. Ook de volgende topper, op 19 januari 1992 tegen PSV, leverde winst op. Ajax won met 1 -0 door een benutte penalty van Stefan Pettersson (foto 6, Ruud Voll). Op 14 maart schreef Ajax de grootste overwinning in de competitie 1991-1992 bij. Hoewel de foto (foto 7, Ruud Voll) anders doet vermoeden, won Ajax met maar liefst 7-0 van FC Twente. Tenslotte op foto 8 (Louis van de Vuurst) een beeld uit de laatste thuiswedstrijd tot hedenmiddag, Ajax - FC Den Haag, door Ajax met 3-2 gewonnen. In november vertrok Jan Wouters uit De Meer om zijn voetbalgeluk te zoeken bij Bayern München. Dat leek een gevoeli ge aderlating maar met Wim Jonk als de nieuwe nummer 4 ging Ajax normaal door en versloeg op 22 december bij voorbeeld aartsrivaal Feyenoord met 3-1 in het Olympisch Stadion (op foto 5- Ruud Voll- Danny Blind in aktie tegen John de Wolf). 26

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 25