MAX IS ONZE GLORIE AJAX IS ONZE CLUB BERICHT VAN DE SUPPORTERSVERENIGING 19 De eerste bijdrage van "De Ajacied" dit seizoen aan "Kick Off" handelde over de carrière van Wim Jonk. Een merkwaardi ge carrière omdat er na drie jaar Ajax nog steeds geen basisplaats inzat terwijl 's mans kwaliteiten onomstotelijk vast stonden. Leo Beenhakker was merk waardig genoeg om twee redenen ver antwoordelijk voor Jonks situatie. Enerzijds had Beenhakker Wim voorbe stemd als centrale middenvelder, maar omdat de huidige trainer van Real Ma drid op dat moment Jan Wouters niet wilde passeren, moest Jonk genoegen nemen met een plaats op de bank. Wim Jonk was aan de vooravond van dit seizoen onbetwist de twaalfde man. Door een schorsing van Wouters kwam hij echter al snel in het elftal. Het vertrek van Beenhakker en de entree van Louis van Gaal veranderde de situatie. Van Gaal presenteerde zichzelf al snel als een coach die graag op langere termijn kijkt en voor hem was het duidelijk dat het tijdperk Wouters bij Ajax aan het af lopen was. Ondanks Wouters topvorm van dat moment vond Van Gaal het een te groot risico om met het naar voren schuiven van Wim Jonk te wachten. Wachten op het moment dat Wouters zijn taak niet meer zou aankunnen zou voor Jonk fataal kunnen zijn omdat nog twee jaar als twaalfde man zijn ontwik keling absoluut niet ten goede zou ko men. Louis heeft zijn dilemma trachten op te lossen door beide spelers samen op het middenveld te posteren. Het vertrek van Jan Wouters naar Bayern München heeft de keus echter vergemakkelijkt. Wim Jonk heerst tegenwoordig op het middenveld van Ajax en komt volgens de geruchten al dichtbij selectie voor Zweden '92. Ajax heeft gelukkig goed gereageerd op deze ontwikkeling door Jonks contract open te breken en de verbintenis tot 1996 te verlengen. Misschien wat later dan nodig was heeft Wim bereikt wat wij als Ajacieden altijd al hoopten. Jonk mocht dan jaren achter een slechts twaalfde man zijn, voor ons stond slechts één ding voorop: Wim Jonk is een "plaatje van een voetballer". Een heerlijk seizoen maakten wij mee; Louis van Gaal en zijn spelers: bedankt daarvoor! De Populairste Ajacied van het seizoen 1991 -1992 werd Dennis Bergkamp. De Ajacied bedankt iedereen voor hun in zendingen. De jaarlijkse verkiezing werd weer een daverend succes, mede dank zij "De Telegraaf". Dennis is inmiddels gehuldigd en je kunt hierover alles lezen in de laatste "Ajacied". Het ledental steeg dit jaar opnieuw; wordt nu lid van de vrije, onafhankelijke supportersclub. Vraag informatie aan bij Postbus 17009, 1001 JA Amsterdam. Tot slot bedanken wij David Endt voor al zijn hulp en natuurlijk al onze medewer kers. Ook het komende seizoen staan wij weer voor u klaar! John van Loen was in het afgelopen sei zoen ongetwijfeld één van de populair ste Ajacieden. Zijn niet aflatende inzet was daar een reden voor maar ook het feit dat hij op een natuurlijke wijze dicht bij de supporters staat. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 18