AJAX - GENOA Wie veertien dagen geleden getuige was van de eerste halve finale-wedstrijd tus sen Ajax en Genoa zal, of hij of zij nu voor de televisie zat of in het prachtige Marassi-stadion vertoefde, de emotie van écht Europa Cup-voetbal hebben gevoeld. In een heerlijk gepassioneerde wedstrijd versloeg Ajax zijn Italiaanse tegenstan der met 3-2. Een overwinning die op heroïsche wijze tot stand kwam in een omgeving waar iedere voetballer en voetballiefhebber alleen maar van kan dromen. Ajax bewerkstelligde niet alleen een uitstekende uitgangspositie voor het bereiken van de finale, maar het maakte ook op een geweldige manier naam in heel Europa. Het frisse en klasserijke spel, geschraagd door een solide spel- discipline heeft de internationale voet balwereld op een aangename manier verrast. Natuurlijk, men wist wel dat er aan de Middenweg aantrekkelijk voetbal werd gespeeld. Maar dat de jonge Ajax- ploeg van Louis van Gaal ook ver buiten de landsgrenzen resultaat kon boeken was nog een punt van twijfel. De zege in Genua heeft alle twijfel laten smelten als sneeuw voor de zon. Met gepaste trots keerden de Ajacieden en hun trouwe aanhangers terug naar Am sterdam, waar vanavond een nieuwe parel aan de kroon kan (en moet) wor den toegevoegd. Genoa's trots Zeker, met 3-2 beginnen aan een thuis wedstrijd is geweldig. Toch mag de eu forie niet de overhand krijgen. De finale is nog negentig lange minuten ver en er zijn wel gekkere dingen gebeurd in het Europa Cup-voetbal. Bovendien, wie te genstander Genoa goed heeft bekeken weet dat de club voor een niet gering deel steunt op trots en wedstrijdmentali teit. Na afloop van Genoa-Ajax liet de Itali aanse trainer Bagnoli doorschemeren het Europese avontuur als geëindigd te beschouwen. Hij zwaaide Ajax alle lof toe. Zowel voor de spelers individueel als voor de spelopvatting had Bagnoli veel waardering. Maar hij voegde er aan toe dat Genoa het aan de stand ver plicht was om zich in Amsterdam van haar beste kant te laten zien. Als zijn club afscheid moest nemen van "Euro pa", dan zou dat met ere gebeuren. De manier waarop de rossoblu in eigen huis bij de frustrerende 2-0 achterstand toch terug wisten te komen tot 2-2 is het be wijs dat het met het karakter wel goed zit. Reken er niet op dat Genoa vanaf het Zonder Pato Aguilera Bij Genoa zien we onder de lat Simone Braglia, een goede en sportieve keeper. Rechtsachter Vincenzo Torrente is er (geschorst) niet bij en zijn plek wordt mo gelijk ingenomen door Armando Ferroni. Libero is de lange Gianluca Signorini die als stopper Nicola Caricola vóór zich weet. Caricola kan ook als rechtsachter uit de voetenGeen onmogelijkheid want in wereldkampioen (1982) Fulvio Collova- ti heeft Genoa een elegante en sterke centrumverdediger achter de hand Liefst iets naar voren geschoven en graag op jacht naar het vijandelijke doel is de Braziliaan Claudio Branco te vinden. Rechts op het middenveld kunnen inter national Stefanio Eranio en Gennaro Ruotolo het goed met elkaar vinden. Een echte spelmaker met overzicht, inzicht en een fraaie traptechniek is Mario Borto- lazzi. Iets achter de spitsen, komend van af links, loert Roberto Onorati op een scoringskans. Hij moet profiteren van het Michel Kreek schreeuwt het uit van blijd schap nadat hij Ajax in de kwartfinale te gen AA Gent op voorsprong heeft ge bracht. De jonge Ajacied maakt een fantastisch seizoen door. Wordt van avond tegen Genoa de finale van het UEFA Cup-toernooi bereikt dan mag Mi chel de vreugdetranen weer de vrije loop laten. Wij janken dan graag met hem mee. Foto: Louis van de Vuurst beulswerk dat de Tsjech TomasSkuh- ravy in de spits verzet. Bij afwezigheid van Carlos "Pato" Aguilera (een zeer ge voelig verlies voor Genoa) zal de tweede spits vrijwel zeker Maurizio lorio zijn. Voorbeeldige supporters Over de wedstrijd kunnen wij nog heel lang speculeren. Het doel dat iedereen haarscherp voor ogen heeft heeft echter maar één naamfinale. Alleenmet woor den worden er geen potten gebroken. Ajax moet negentig minuten lang met scherpte en gedrevenheid voetballen om het kostbare bezit niet uit handen te ge ven. Ajax gaf in Genua les in uitgebalanceerde durf op het voetbalveld. Maar er was in het Marassi-stadion ook een les te leren De voorbeeldige wijze waarop de Genoa- supporters hun club door dik en dun aan moedigden en respect toonden voor de tegenstander was hartverwarmend en moet door de Ajax-fans ter harte worden genomen. Lukt dat, dan wordt deze 15e april 1992 een nieuw hoogtepunt in de roemruchte geschiedenis van Ajax. Ben Tornato eerste fluitsignaal fanatiek zal aanvallen om een doelpunt te forceren. Daar is Osvaldo Bagnoli te slim voor. Ook hij weet dat Ajax tegenover de eigen sup porters graag een show opvoert. En dat die supporters er na de exhibitie van Ge nua op rekenen dat het inderdaad zo'n show wordt. Bagnoli hoopt op een gre tig, zich van ambitie over de kop lopend Ajax. Voor Louis van Gaal en de zijnen is het dus zaak niet met open ogen in de val te lopen. Dat Ajax voetballend de meerde re is over Genoa werd op 1 april al be wezen maar voetbal is meer dan alleen maar het spelen met de bal. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 5