Deze halve-finalewedstrijd is de tweede keer dat Ajax in eigen stad in aktie komt. Na de drie thuisbeurten op vreemde bo dem was de UEFA-straf achter de rug en tegen AA Gent mocht Ajax weer eens écht voor eigen publiek Europees optre den. "Kick Off" blikt op deze pagina te rug naar de drie wedstrijden in Düssel- dorf en het vervolg daarop in België en Italië. Van Düsseldorf tot Genua...souve nirs aan het UEFA Cup-seizoen 1991 - 1992 dat nog niet afgelopen is! Overzichtsfoto van een nog leeg Rhein- stadion, dat plaats biedt aan ruim 65.000 toeschouwers. Een perfecte ac commodatie, die beschikt overeen schitterende grasmat en - voor het pu bliek en spelers maar zeker ook voor de sportfotografen héél belangrijk - een ideale lichtinstallatie. Foto: Louis van de Vuurst Een toegangsbewijs voor het tweede UEFA Cup-duel dat Ajax speelde tegen het voormalig Oostduitse FC Rot Weiss Erfurt. De uitwedstrijd leverde een 2-1 overwinning op, waarna Ajax het in Düsseldorf afmaakte: 3-0. aia, AmsterdamimRhelnjladionDu^eldort - Rot-WeiB Erfurt Haupttriburre OM 35,- Terug in Amsterdam rekende Ajax fraai voetballend af met AA Gent. na de 0-0 in België vierde een uitverkocht Olympisch Stadion de 3-0 triomf van Ajax mee. Op de foto één van de helden van die avond in aktie: Dennis Bergkamp. Foto: Louis van de Vuurst De eerste wedstrijd in het Rheinstadion leverde Ajax niet veel problemen op. Het werd 3-0 en de bescheiden Skandina- viërs zorgden voor aanvang slechts voor opschudding door volledig in het zwart aan te treden. Daar had het arbitrale trio niet op gerekend en de heren uit Oos tenrijk werden provisorisch in het geel gestoken dankzij de inspanningen van Fortuna Düsseldorf. Foto: Louis van de Vuurst De gevel van het Stadio Luigi Ferraris, dat in Italië vooral "Marassi" wordt ge noemd, naar de wijk waarin het schitte rende bouwwerk staat. Hier ging Ajax er op 1 april met een 3-2 zege vandoor. In de derde ronde paar de het lot Ajax aan een Spaanse opponent: Osasuna Pamplona, dat eerst als gastheer mocht fungeren. In het Baskenland won Ajax met 1-0 en op een be vroren grasmat werd die score in Düsseldorf herhaald. Op de foto verzorgt de geconcen treerde Michel Kreek een voorzet. Foto: Louis van de Vuurst 33

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 34