Vanavond laat weten we wie de win naars en wie de verliezers zijn en kunnen we de namen van de finalisten invullen. ginnen we natuurlijk bij Ajax-Genoa in het Olympisch Stadion. De betonnen voetbalkom is tot op de laatste plaats bezet en de sfeer zal fantastisch zijn. De 3-2 voorsprong waarmee Ajax aan de return tegen Genoa begint is meer dan hoopvol. Foto 1 (Foto: Louis van de Vuurst) laat een beeld zien uit Ajax' laat ste Cup-wedstrijd in Amsterdam, tegen AA Gent. Frankie de Boer belaagt de Gentse goalie Petry. Tegenstander Ge noa heeft zijn hoop gevestigd op de Tsjechische spits Tomas Skuhravy (Foto 2). Landskampioenen In de eerste halve-finalepoule gaat het tussen Sampdoria en Rode Ster, al tref fen die twee clubs elkaar niet in een di recte confrontatie (Foto 4). In Brussel voetbalt Rode Ster Belgrado, de titelver dediger in het toernooi der Landskam pioenen, tegen Anderlecht. Om de finale te bereiken zijn de Serviërs echter af hankelijk van Sampdoria. De Italiaanse kampioensploeg speelt in het nu ook voor Ajax bekende Marassi-stadion van Genua tegen het kansloze Panathinai- kos en is dus favoriet voor de finale. In de andere groep heeft Barcelona de meeste kansen. De Catalanen kunnen tegen Benfica het thuisvoordeel benut ten. De andere kanshebber is Sparta Monaco en dat is een goed uitgangs punt om de finale 6 mei in Lissabon) te bereiken. Foto 6 (Foto: Ruud Voll) toont één van de Rotterdamse hoofdrolspe lers, Gaston Taument. In George Weah (foto 7) treft hij een formidabele tegen strever die zich namens Monaco zeker niet zonder meer gewonnen zal geven. De andere finalist moet komen uit de ontmoeting tussen Werder Bremen en Club Brugge. Deze woensdag 15 april is een speciale dag want vanavond vallen de beslissin gen over welke zes clubs zich plaatsen voor de finales van de drie Europa Cup toernooien. Natuurlijk gaat in Amster dam de meeste aandacht uit naar het duel tussen Ajax en Genoa, waarbij schuins wordt gekeken naar de verrich tingen van Torino en Real Madrid. Uit het Stadio Delle Alpi van Turijn moet name lijk de tegenstander van of Ajax (laten wij het hopen) of Genoa komen. Ook in de halve finales van het Lands kampioenen- en Bekerwinnaarstoernooi heerst volop spanning. Volgen we de diverse wedstrijden op deze ouderwetse Cup-avond, dan be- In de andere halve finale zorgen Tori no en Real Madrid ongetwijfeld voor een zinderende Latijnse strijd. Op Foto 3 Walter Ca- sagrande, de Bra ziliaanse spits van Torino die in de heenwedstrijd de Italiaanse ploeg op een 1 -0 voor sprong zette. Praag (Foto 5) dat op bezoek gaat bij het al uitgeschakelde Dinamo Kiev. Bekerwinnaars In De Kuip wordt misschien ook ge schiedenis geschreven. Feyenoord speelde in de eerste wedstrijd 1 -1 tegen 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 25