dat wij geconcentreerd moesten blijven voetballen maar dat bleef zonder effect. In die heksenketel was het ook moeilijk je verstaanbaar te maken. Iemand die twintig meter van je af staat kan je alleen maar bereiken wanneer hij met zijn ge zicht naar je toe staat en je aankijkt. In Gent ging dat veel beter. Toen stond ik in de tweede helft vlakbij Van Gaal en daardoor kon ik op bepaalde momenten dingen met hem overleggen en dat in het veld overbrengen. In Genua was dat onmogelijk. Eigenlijk zou je in zo'n situ atie een time-out moeten kunnen aan vragen..." Europese top Voor Johnny van 't Schip, die in Genua zijn grote vorm van de laatste maanden bevestigde, nam de uiteindelijke 3-2 overwinning de laatste twijfels over de kracht van Ajax weg: "In Nederland speel je te weinig wedstrijden die enigs zins lijken op deze. Daardoor weet je nooit hoe een elftal onder hoge druk presteert. Nu is mij dat, vooral door de manier waarop wij toch nog de winst pakten, wel duidelijk. Ajax hoort bij de top van Europa. Een top die volgens mij bestaat uit zo'n vijftien clubs. Dat Feye- noord en PSV daar ook bij horen bewijst dat het niveau van de Nederlandse com petitie best wel acceptabel is. De hoge scores in de PTT-Telecompetitie zijn het gevolg van de aanvallende speelwijze in ons land. Een speelwijze die ons tegen Genoa de overwinning opleverde. Of die 3-2 genoeg is durf ik niet te zeggen. Je Van 't Schip, hier nog getooid met de aanvoerdersband die tegenwoordig on zichtbaar voor de mensen op de boven arm getatoeëerd is, zweeft hier stijlvol langs Ray Richardson van RKC. "De PTT Telecompetitie is zo zwak nog niet", weet de Ajacied met de fluwelen voor zet. Foto: Ruud Volt hebt aan die twee tegengoals kunnen zien dat zij levensgevaarlijk zijn. Nee, we zitten echt nog niet in de finale. We mo gen geen moment verslappen. Twee keer vijfenveertig minuten van supercon centratie en een eigen publiek op Euro pa Cup-niveau kunnen ons er wél heen brengen!" Ruud Pompert 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 21