19 Woensdagavond 18 maart, de avond van de beslissingen wat betreft de kwali ficatie voor de halve finales van de diver se Europa Cup-toernooien. De Cupvi braties zijn in alle windstreken voelbaar en houden miljoenen in hun greep. Overal in Europa gaan hoop en ver wachting hand in hand met spanning en twijfel. Gaat de favoriete club het halen of gaan de dromen in rook op. Wordt er tintelende champagne gedronken of is het de bittere dronk van verslagenheid die door de keel moet worden gewron gen. Een twaalftal wedstrijden vindt haar beslag en zeker voor de Belgen is het een belangrijke avond, met naast AA Gent ook Anderlecht en Club Brugge die 's lands eer verdedigen. Aan de hand van een fotografisch palet ssmtrmm in gaan we langs de diverse duels in de re turnronde van de kwartfinale. In ons eigen Olympisch Stadion, de plaats waar Ajax in het verleden al zove le prachtige triomfen vierde, gaat Ajax trachten ten koste van AA Gent de halve finale in het UEFA Cup-toernooi te berei ken. De 0-0 van Gent vraagt nog om enige reserve wat betreft Amsterdams optimisme. Klopte AA Gent in een eer der stadium niet Eintracht Frankfurt, door de Duitsers in eigen huis te verras sen? Oók in het UEFA Cup-toernooi worden de duels Real Madrid - Sigma Olomouc, Torino - B 1903 en Liverpool - Genoa gespeeld. De laatstgenoemde kracht meting spreekt daarvan het meest tot de verbeelding. Genoa steunt op een fraaie 2-0 zege en rekent op Anfield Road me de op de aanvalskracht van haar Tsje chische international Thomas Skuhravy (foto 1). Leo Beenhakkers Real lijkt het te moe ten kunnen klaren tegen het Tsjechische Sigma uit Olomouc. Uit werd 1 -1 gelijk gespeeld maar in het Bernabeu-stadion moet Madrid het doen zonder Villaroya (foto 2) en Milla, die in Tsjechoslowakije tegen "rood" aanliepen. Voor Torino mag er na de 2-0 winst in Denemarken geen vuiltje meer aan de lucht zijn tegen het Kopenhaagse B 1903. Bekerwinnaars In het Bekerwinnaarstoernooi staat het woord "spanning" met hoofdletters ge schreven. In Brugge staat Club Brugge er in het eigen Olympia-stadion niet slecht voor tegen Atlético de Madrid. De 3-2 nederlaag van veertien dagen gele den opent perspektieven, al beschikt Atlético over de onberekenbare Paulo Futre. Nederland let vooral op de verrichtingen van Feyenoord, op bezoek op White Hart Lane bij Tottenham Hotspur. Zal de 1 -0 voorsprong genoeg zijn? Ook Werder Bremen kent een benauw de voorsprong tegen Galatasaray. In Istanboel kan het vreselijk spoken en een historische halve-finaleplaats voor de Turken is geen onmogelijkheid. In de vierde wedstrijd in het Bekerwin naarstoernooi is nog van alles mogelijk. Monaco sleepte veertien dagen geleden een 0-0 uit het vuur. Gaat Roma (op foto 3 spits Andrea Carnevale) door de knieën? Landskampioenen In het belangrijkste Europa Cup-toer nooi, dat van de landskampioenen, staat niet direct een plek in een halve fi nale op het spel omdat er in twee poules 3. wordt gestreden om de bovenste plaats die recht van toegang geeft tot de finale op 20 mei in Londen. Wint Barcelona in Camp Nou van Dina- mo Kiev op foto 4 duelleert Hristo Stoichkov met een Dinamo-verdediger) dan krijgt de finale van Wembley gestal te. In Genua kruisen Sampdoria en Ander lecht de degens. Twee weken geleden zorgden de mannen van Aad de Mos voor een stunt door tegen de Italiaanse kampioen twee keer terug te komen vanuit een achterstand en in de laatste minuut zelfs te winnen. Anderlecht moet het nog zonder de geschorste Johnny Bosman (foto 5) doen. Rode Ster versloeg Panathinaikos al een keer en hoopt dat wederom te doen in de thuiswedstrijd van hedenavond. Sparta Praag, één van de grote verras singen van dit Europa Cup-seizoen, neemt in Praag Benfica op de korrel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 20