5 bewezen hebben het te kunnen. Ik heb ook gevraagd om wat meer agressiviteit. Wij missen een leidende figuur in de ploeg. Er moet niet geschreeuwd en geroepen wor den, maar iemand die de ploeg over een dood punt kan helpen trekken. Staan we in het verlies, moet er iemand zijn die de ploeg vooruit krijgt, oppept om dat goed te maken. Met het resultaat tegen Beveren hebben de jongens laten zien dat het wel kan. Het was weer een flinke wedstrijd". Als het wat minder loopt geeft het Gentse publiek vlug zijn mening? Voorzitter Van Milders: "De supporter heeft uiteraard alle rechten, hij betaalt zijn kaart en komt om zich te vermaken, niet om zich te ergeren. Eventuele bemerkin gen, daar sta ik voor open, mits ze eerlijk zijn en fatsoenlijk worden geuit. Geen ge welddadigheden, dat keur ik altijd af. Niet zozeer de resultaten zou ik willen ver gelijken met het verleden seizoen als wel onze speelwijze. Wij zijn door de tegen stand gedwongen een ander spel te spelen. Toen was het relaxter, speelser, agressie ver en daarom voor de toeschouwer aan trekkelijker. Die spelwijze is niet altijd te handhaven en ik kan ergens het ongenoe gen van de supporter begrijpen, ja". Na de prachtige Europese avonturen staat Ajax op het menu. Je hoort stemmen opgaan die zeggen dat K.A.A.Gent niets te verliezen heeft, alleen maar te winnen? Voorzitter Van Milders lachend: "Ik hoop dat ze gelijk hebben! Als je onze kan sen bij de bookmakers gaat polsen, staan we met 20 tegen 1. Normaal; Ajax heeft een Europese geschiedenis, dat is een traditie, een monument, op zichzelf niet te vergelij ken met de minder gunstige geschiedenis van onze club met de korte heropstanding van de laatste jaren. Maar aan de andere kant is er David en Goliath, die geschiedenis zou zich perfect kunnen herhalen. Frankfurt, toenmalig koploper in de Bundesliga is ten onder gegaan door zijn ijdelheid, het kleine K.A.A.Gent werd duidelijk onderschat. We zullen de spelers oppeppen zich zo goed mogelijk te weren, verder is het afwachten. Het is een goede affiche? Voorzitter Van Milders: "Het is een goede affiche, maar een gevaarlijke! Dat is mijn grootste zorg. Wij hebben een klein stadion. Door de reglementen van de UEFA mogen we minder staanplaatsen verkopen. We spelen maar voor 15.000 mensen, een aantal wat we zo al in Nederland kwijt kon den. Ajax heeft op het gebied van het vreedzaam bijwonen van matchen een niet al te goede reputatie, dat brengt zijn proble matiek mee, waar ik verantwoordelijk voor ben. Ik hoop op de hoffelijkheid van de Ne derlanders, die zij hopelijk ten toon spreiden in het buitenland. Alle maatregelen zullen genomen worden om alles binnen de perken te houden, maar je hebt het niet helemaal in handen. Het gaat gepaard met zeer veel zor gen, het houdt me wel erg bezig de laatste tijd, dat moet ik toegeven". Het stadion is al enkele jaren een probleem geweest in het Gentse. Er is een oplossing in zicht? Voorzitter Van Milders: "Inderdaad. We hebben al een tijd plannen om de vei ligheid en het comfort te verbeteren, maar zijn daar niet in geslaagd. Binnenkort worden echter de definitieve bouwplannen ingediend voor een nieuwe tribune met business-seats, overdekte zit- en staan plaatsen en extra beveiliging. Als dat plan verwezenlijkt is kunnen we voor 20.00 toeschouwers spelen, dat lijkt mij genoeg. Groter heeft geen zin, daar is België te klein voor om in elke stad een immens stadion van veertig- vijftigduizend plaatsen te bouwen. Zie alleen maar in de provincie Antwerpen, daar zijn zeven clubs met een serieus stadion in een straal van twintig ki lometer. Dat blijft niet duren. Ik denk dat er een natuurlijke selectie gaat komen en dat mettertijd bepaalde ploegen het zeer moeilijk gaan krijgen. Financieel ook. Dat is mijn gevoel". Een Europese competitie met de bo venste vijf, zes clubs uit de Belgische competitie? Voorzitter Van Milders: "Denkt u dat als K.A.A.Gent daar bij zal zijn, er meer toe schouwers komen tegen bijvoorbeeld Marseille? Niet meer of minder dan tegen Aalst, wat een derby is. Als K.A.A.Gent niet mee draait in de bovenste regionen van die competitie, komen er dan toeschou wers meer? En we moeten ook naar Marseille gaan spelen wat veel meer kosten met zich meebrengt dan de verplaatsing naar Aalst. Nee, trouwens welke Europese ploegen ga je daar bij betrekken? Elk land drie ploegen, dan zit je met een enorm grote competitie. Persoonlijk zie ik meer in een andere constructie om het gebrek aan spankracht in de terug te brengen. Hoe is de situatie momenteel? Alle inte resse gaat naar de ploeg aan de kop en de drie ploegen die daar vlak achter staan. Daarna zitten op afstand nog vijf ploegen die voor de vijfde plaats spelen. Binnen drie vier weken is het opgelost en zijn er beslissingen gevallen. Vanonder tekent zich af wie degradeert en alle spankracht is uit de competitie. Tussen de vierde en de vijftiende plaats is de interesse van de toeschouwer verdwenen. De matchen die wij nog moeten spelen, daar komt geen volk meer naar kijken. Wat moeten we doen? In die (voor de toeschouwer) grijze middenmoot een competitie houden wie Europees mag spelen. Dat de eerste acht in een poule-systeem tegen elkaar laat uit komen. Maar om dat te realiseren moet je vanonder met minder clubs spelen. Er moeten er twee uit. Ik denk dat het ge makkelijker is in tweede twee ploegen bij te voegen dan in eerste te houden. Kijk naar ons programma: Europees, de Beker van België en onze internationalen spelen voor hun land. Daarbij nog zeven tien matchen waarbij er twee, drie, vier matchen zijn die bij het publiek geen inte resse opwekken. Financieel zeer oninteres sant". Toen K.A.A.Gent aan kop stond.... Voorzitter Van Milders: "Waren er veel meer toeschouwers. Er is in België een te ruggang van de toeschouwersaantallen. Zelfs Anderlecht speelt soms voor achtduizend toeschouwers, dan is het toch duidelijk". Heeft u een persoonlijke wens voor de toekomst? Voorzitter Van Milders: "Europees blij ven spelen, via de competitie of de Belgische Beker. Een keuze kan je niet maken, we moeten op alle paarden wedden. Nu tegen Ajax ook. Als je geen ambitie hebt, kom je nergens. Ik heb altijd gezegd: "Ik wist niet dat het onmogelijk was, daarom heb ik het ge daan'. Als ik drie jaar geleden had gezegd: "Over drie jaar spelen we in de kwartfinales van de UEFA-Beker tegen Ajax, had nie mand het geloofd'. Het was zwaar werken en dat is het nog steeds". Een zware combinatie, een verant woordelijke job en het voetbal? Voorzitter Van Milders: "Ja, vooral dan mentaal, men is er altijd mee bezig. Ik ben onlangs een week op verlof geweest. Ver weg. Een klein eiland van vijf hectare in de zon. Geen telefoon, geen televisie, geen dagbladen, enkel een paar boeken. Ideaal. Nu, ik heb familie (vier kinderen en tien kleinkinderen), ik heb de zaken en ik heb voet bal. Raad eens waar ik daar onder de zon het meeste aan gedacht heb De voetbal. Dat blijft bij je, ook daar. Waarom? Mijn zaken heb ik goed voorbereid op mijn afwezigheid, mijn kleinkinderen zijn gezond, maar de voetbal heb je niet in de hand en je probeert met na te denken het te structureren. Te organiseren zoals een bedrijf, zodat één plus één twee wordt. En daar kom je niet uit. Bij je thuiskomst hoor je over de match in Ekeren en vooral de manier waarop. Dan denk ik: 'Dat kan toch niet dat er één profes sionele speler op het terrein komt met de ge dachte dat hij zich vandaag eens niet gaat in zetten'. Maar het gebeurt toch en daar ben je mentaal altijd mee bezig. Dat is stresserend. Maar kom". Voetbal heeft ook zijn mooie kan ten? Voorzitter Van Milders: "Gelijk in Frankfurt, da's onvergetelijk. Terwijl alles tegen ons was, niemand het nog ver wachtte, die 'superieure' Duitsers in eigen huis gaan kloppen, dat zijn de mooie ogenblikken. Hopelijk kunnen we dat nu nog eens overdoen"! (Sluit lachend het interview af). P.P.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 9