Ik wist niet dat het onmogelijk was, DAAROM HEB IK HET GEDAAN. In dit gesprek met Voorzitter Jean Van Milders overlo pen we kort de Gentse historie en blikken terug naar de eerste drie Europese ronden. Ajax komt uiteraard aan bod, met vooral de niet-sportieve problemen die het be zoek van de Amsterdammers met zich meebrengt. Ver der zochten we naar een reden voor het mindere preste ren en de wisselvalligeheid in de uitslagen. Kortom, een tussentijdse balans van het seizoen '91-'92. 3 Na het vorige succesrijke seizoen waren de verwachtingen dit sei zoen hoog gespannen. Te hoog? Voorzitter Van Milders: "Ik heb in het begin van dit seizoen gezegd: 'Het kan be ter en het mag beter'. Maar laat ik het 'New Gent' even in de juiste kontekst plaatsen. Ik ben nu 43 maanden voorzitter. Wij zijn in die tijd van tweede naar eerste gekomen en zijn het eerste jaar op de zesde plaats geëin digd. Verleden jaar waren we de verrassing en hebben daar een beetje van geprofi teerd, denk ik. Waarschijnlijk nam men ons niet au serieux en misschien wijzelf ook niet of hadden niet de ambitie daar te eindigen waar we een tijd gestaan hebben. Tegen het einde van het seizoen hebben we een kleine teruggang gekend en zijn derde geëindigd met een Europees ticket. Wij zijn naar voren gekomen als een te kloppen ploeg en daar hebben een aantal teams dit jaar op ingespeeld. Het objektief is voor veel clubs louter te mikken op een tegen aanval. Men stelt zich veel defensiever op, blokkeert in feite het spel zodat we weinig ruimte krijgen. Dat waren we niet gewoon en daardoor staan we voor een iets moeilij ker opdracht. Langs de andere kant kan men de vraag stel len waarom het Europees dan beter loopt dan in de competitie. Ik denk dat er een be tere concentratie is in die wedstrijden, het is een knock-outsysteem, je moet presteren of je vliegt eruit. Psychologisch en fysisch moti veert dat blijkbaar beter dan de competitie wedstrijden die elkaar wekelijks opvolgen. We zijn nu eind februari/begin maart en ik constateer dat we op een (gedeelde) vijfde plaats staan in het klassement, dat we nog in de running zijn voor de Beker van België in de kwartfinales en dat we europees even ver staan voor de UEFA-Beker. We hebben toch niet de minste ploegen verslagen! Lausanne stond op de eerste plaats in de Zwitserse competitie, Frankfurt idem in de Bundesliga en Dynamo Moskou werd bekampt in om standigheden die niet zo gemakkelijk waren. Concluderend denk ik niet dat het verleden jaar met dit seizoen te vergelijken is. Mis schien is de manier van spelen is enigszins aangepast omdat het verrassingselement waar we vorig seizoen van konden profite ren nu niet meer opgaat. Daarbij kennen we een zeer kleine kern met al drie goalkeepers, waar we in dit speeljaar al enkele basispionnen door kwetsuren zijn uitgevallen. Vander Linden, De Roover, Wasseige, Dauwen, Dauwe, als die langdurig wegvallen heb je slechts de beschikking over veertien, vijftien spelers waar je dat zware programma van ons mee moet afwerken. Het zijn geen verzachtende omstandigheden, het zijn omstandigheden die je eigenlijk baas zou moet kunnen". De uitslagen zijn wisselvallig: Germinal Ekeren-K.A.A.Gent 3-0 en de week erop K.A.A.Gent-Beveren 4-0? Voorzitter Van Milders: "Ik was in het buitenland toen de match tegen Germinal was gespeeld en naar ik vernomen heb is dat met weinig overgave en inzet geweest. Ik kan dat moeilijk aanvaarden van de spelers en ik ben dan ook voor de wedstrijd tegen Beveren hen mijn mening gaan zeggen. Ik heb uiteindelijk gezegd dat in mil voor al wat wij doen voor hen als professionelen, van het eten tot de wagens die zij tot hun beschikking hebben, alles af is en dat zij zich óók dienen te gedra gen als professionelen. Als ze niet bewust zijn van de gave die ze van de natuur hebben ge kregen (waarmee ze hun kost verdienen) via K.A.A.Gent aan de maatschappij terug te geven, dan ben je niet professioneel bezig. Als ik betaald wordt voor mijn werk hier te ver richten en ik doe dat niet, ben ik niet profes sioneel. Na die zware woorden, heb ik wel ge zegd vertrouwen in hen te hebben, omdat ze

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 7