N.V.DE PAEPE Utrecht, Roda JC en Anderlecht. Van Loen is wel degelijk een goede spits maar kan de concurrentie met Pettersson en Bergkamp begrijpelijker wijs niet aan. Hij is een spits die bij Ajax uitstekend als pinch-hitter uit de verf komt. Scoorde als zodanig ook al enkele belangrijke doelpunten voor Ajax. Zou bij veel clubs echter wel degelijk als basis speler fungeren. Dan Petersen: Van 6 mei 1972. Groot Deens talent. Fungeert als vleugelspeler, meestal op rechts maar kan ook links be hoorlijk uit de voeten. Doet wat denken aan Jesper Olsen qua spelstijl. Wordt door Louis van Gaal terecht nog wat be schermd. In hem heeft Ajax opnieuw een enorm talent uit Denemarken weten te ontdekken, waar de club nog heel veel plezier aan kan beleven. Stefan Pettersson: Van 22 maart 1966 (Zweden). Kaatsende man van het type-Eykelkamp bij KV Mechelen. Sterk aan de bal, rustig en bijzonder altruïstisch. Gezegend met een goed overzicht in moeilijke situaties. Is altijd aanspeelbaar. Zijn wedstrijdinstelling is perfect, voetbalt altijd in dienst van het elftal. Bescheiden en sympathieke persoonlijkheid. Bryan Roy: Van 12 februari 1970. Getructe linkerspits die zoals velen op die positie vrij wisselvallig speelt. Speelde al enkele malen in het Neder lands elftal, in welke hij een vaste waarde kan worden indien hij het stempel 'ta lent' van zich heeft afgeschud. John van 't Schip: Van 30 december 1963. Middenvelder/aanvaller. Speler die de meeste competitiewedstrijden voor Ajax achter zijn naam heeft staan. Tevens aanvoerder. Snelle rechter- aanvaller die een prima actie en dito voorzet in huis heeft. Wanneer hij in de wedstrijd zit, is hij hoegenaamd niet af te stoppen. (JB) stand-in of vervanger voor Bryan Roy. Tegenwoordig als verdedigende midden velder bijzonder nuttig en als zodanig één van de stille krachten in het elftal. Doet in verdedigend opzicht wat van hem gevraagd wordt en doet ook aan vallend goed mee. Heeft zich stilletjes tot een vaste waarde ontwikkeld. Ron Willems: Van 20 september 1966. Middenvelder/aanvaller. Door Ajax bij FC Twente weggehaald als man voor de toekomst. Geplaagd door blessureleed heeft hij een achterstand opgelopen in zijn ontwikkeling. Kop- sterk, hard schot en daarom nogal eens gebruikt als breekijzer. Man met een 'neusje' voor belangrijke doelpunten. Aron Winter: Van 1 maart 1966. Middenvelder. Onmisbare schakel in het Ajax-spel. Brengt vaak rust in het spel maar is tevens de aanjager op momen ten dat Ajax verslapt. Speelt tevens in Oranje. Hij is een stijlvolle speler die ook voorop gaat als er gebikkeld moet wor den. Heeft een behoorlijk overzicht en een goede pass. Verschijnt graag in het zestienmetergebied Dennis Bergkamp: Van 10 mei 1969. Centrale aanvaller die als diepe spits gebruikt kan worden maar tot op heden het meest rendeerde in een vrije rol. Snel, intelligent en kopsterk. Is sterk op weg zich 'in het spoor der groten' te spelen. Zijn veelzijdigheid maakt hem tot een echte speler van de toekomst. Edgar Davids: Van 13 maart 1973. Talentvolle aanvaller. Zwager van Bryan Roy. Snel, getruct en met een voorbeel dige wedstrijdinstelling. Zou wel eens de bedreiging voor Bryan Roy kunnen gaan worden, maar is op meerdere posities inzetbaar. Wordt momenteel met Peter sen als het grootste Ajax-talent gezien. John van Loen: Van 4 februari 1965. Centrumspits. Speelde eerder voor FC afbraak-, grond- en wegenwerken betoncentrale (stortklare beton) transportservice machineverhuur containerservice N.V. De Paepe Kennedylaan 9042 Gent Tel.: 091/45 67 77 Fax: 091/45 88 17 28 Aron Winter

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 32