y Dennis Bergkamp speelt ook volgend seizoen, ijs en weder dienende, nog bij Ajax. Daarna wacht hem ongetwijfeld een Europese topclub. Real Madrid bood hem afgelopen zomer al een prachtig contract aan, en trok ook on langs weer aan de bel, maar de Ko ninklijke en andere gegadigden moe ten nog een jaartje geduld hebben. Een jaar waarin de Amsterdamse spits al leen maar sterker en rijper kan wor den, onder het mom 'wat in het vat zit, verzuurt niet'... De spelersgroep Stanley Menzo: Van 15 oktober 1963. Doelman. Atletische doelman die onlangs zijn Vliegbrevet-A haalde. Kan dus overal aan de slag als Vlie gende Keep. Gevoelige persoonlijk heid met groot keeperstalent. Positie binnen Ajax onaantastbaar. Lijkt als tweede keeper achter Van Breukelen mee te gaan naar Zweden. Heeft meer moeite met 'gemakkelijke ballen' dan met bijna onhoudbare ballen. Heeft zich door de jaren heen ontwikkeld tot een volwassen, goede doelman. Edwin van der Sar: Van 29 oktober 1970. Doelman. Lange Noordwijker. Keepte vorig seizoen een aantal wed strijden bij afwezigheid van Stanley Menzo, deed dat toen heel behoorlijk. Heeft te kampen met het nadeel van elke keeper: je kunt maar op één posi tie in het elftal komen en zolang de concurrent het goed doet, kom je niet aan de bak. Zie Menzo-van Breukelen. Danny Blind: Van 1 augustus 1961. Verdediger. Zeeuw. Werd door Johan Cruijff bij Sparta Rotterdam wegge haald. Speelt immer zeer geconcen treerd en is inmiddels een man met een grote ervaring. Speelt tevens in Oranje en is de ideale prof. Heeft een groot verantwoordelijkheidsgevoel en speelt altijd in dienst van het resultaat. Verde digt veelal op basis van techniek. Houdt tevens van aanvallen maar komt daar onder Van Gaal wat minder aan toe. Frank de Boer: Van 15 mei 1970. Bijnaam: Poortmans, wegens zijn liefde voor het door de benen spelen van medespelers en tegenstanders. Kwam samen met tweelingbroer Ronald bij Ajax. Ontwikkelde zich tot een goede verdediger die o.a. Mark Verkuijl uit de basis verdreef. Heeft een prachtige pass en is 'vals traag'. Inmiddels haast niet meer weg te den- ken uit Ajax. Kreeg van Johnny Hanssen nog een souvenir in de wed strijd bij Vitesse (zie verder), was daar niet blij mee. John Hanssen: Van 11 juli 1966 (Denemarken). Voorstopper. Pechvo gel. Kwam vorige zomer naar Ajax. Bewees direct een goede voorstopper te zijn. Gaat keihard de duels in, zelfs met zijn medespelers. Dit kostte hem na een botsing met Frank den Boer een rij tanden. Bij de laatste werd drie dagen na het voorval nog een tand van Hanssen uit het voorhoofd verwijderd. Sukkelt sindsdien met blessures. Sonny Silooy: Van 31 augustus 1963. Als aanvaller bij Ajax gekomen maar uitgegroeid tot een scherpe, harde verdediger. Bewees dit onlangs door als eerste Ajacied PSV'er Romario te neutraliseren. Speelde nog voor Matra Racing de Paris maar keerde terug op het Ajax-nest. Kende lange tijd veel blessureleed, hetgeen hem onder meer het Europees kam pioenschap in Duitsland kostte. Sinds de wedstrijd op verplaatsing bij Osasuna definitief terug in Ajax-1. Vrolijke man met een groot incasse ringsvermogen. Marciano Vink: Van 17 oktober 1970. Verdediger. Type-Rijkaard. Rustige, sierlijke verdediger met geze gend met goede techniek. Speelde Peter Larsson vorig seizoen uit de ba sis. Speelde al in het Nederlands Elftal en is tevens vaste waarde in de Olympische ploeg. Door schorsing bui ten het elftal gevallen. Vecht nu terug en zal zeker boven komen drijven. Heeft teveel kwaliteit voor de bank. Wim Jonk: Van 12 oktober 1966. Moderne libero. Speelt steevast voor zijn verdediging. Te lang ondergewaar deerd want hij beschikt over gigantisch veel kwaliteiten. Wordt waarschijnlijk de nieuwe leider van Ajax indien hij zich ook verbaal meer met het Ajax-spel gaat bemoeien. Nog te bescheiden. Kwam van Volendam en startte bij Ajax als kandidaat voor de vrije rol achter de spitsen. Liet bij afwezigheid van Jan Wouters al vaak zien voetballend van hoog niveau te zijn. Onder Louis van Gaal uitgegroeid tot 'main man'. Rob Alflen: Van 7 mei 1969. Middenvelder. Aan het eind van vorig seizoen gekomen van FC Utrecht. Wordt vaak vergeleken met Jan Wouters. Dynamische speler die door blessures nog niet echt aan de bak is gekomen bij Ajax. Had aanvankelijk moeite met de aanpassing. Wordt echter wel degelijk beschouwd als een aanwinst. Begint volgend seizoen pas echt aan zijn loopbaan bij Ajax. Alphons Groenendijk: Van 17 mei 1964. Linkermiddenvelder. Wegge haald bij Roda JC als mogelijke vervan ger van Richard Witschge. Heeft te rugslag gehad in aanpassing aan Ajax- niveau, mede door blessureleed. Speelde eerder bijzonder sterk bij FC Den Haag. Een agressief spelende middenvelder die ook technisch goed onderlegd is. Heeft bovendien een pre cieze en bijzonder harde vrije trap in het linkerbeen. Michel Kreek: Van 16 januari 1971. Linkermiddenvelder. Opgebloeid onder Louis van Gaal in een nieuwe rol. Speelde onder Beenhakker vooral als 27 John van 't Schip

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 31