Mark Verkuijl volledig geac climatiseerd in Gent. Sportief was Mark al vlug één van de elf, maatschappelijk is de Gentse linksepoot nu ook gesetteld, al vindt zijn vrien din het wat aan de stille kant in Merelbeke. Het woord ver huis wordt nu nog alleen in verband gebracht met de ver andering van positie van Mark van de linkervleugel naar een plaats meer in het centrum van de verdediging. Met zijn Ajax-verleden is Verkuijl na tuurlijk 'Gefundenes Fressen' voor elke journalist nu zijn oude en nieuwe club gaan uit maken wie er volgende ronde tegen Real Madrid mag uitko- men(?). Over vroeger en nu, een overzichtje van de Euro pese duels, collega's, trainers en tenslotte De Droom. 7 HAVE A DREAM Je speelt nu meer centraal? Mark: "Ja, ik speel met Dirk Van Gronsveld de laatste weken meer centraal als mandekker op de spitsen en dat loopt lekker. Dirk en ik voelen elkaar goed aan, we nemen goed over, ik heb niet te klagen. Als je tegen de lijn aan als back moet spelen heb je weinig ruimte, alleen naar rechts zijn uitwijkmogelijkheden. Centraal sta je meer in de vuurlinie, al is het opkomen wel fel verminderd. Maar dat komt wel terug, als we wat beter draaien". K.A.A.Gent heeft nationaal gezien de naam aanvallend ingesteld te zijn? Mark: "Vergeleken met de rest van de clubs spelen wij regelmatig -ook in uitwedstrijden met drie of zelfs vier spitsen. Dat begint ons nu waarschijnlijk een beetje op te breken. Andere clubs spelen heel voorzichtig. Het is normaal dat een Belgische ploeg in een uitwedstrijd op de counter speelt, maar zoals het nu loopt spe len veel ploegen in hun thuiswedstrijden al op de counter als K.A.A.Gent op het menu staat. Da's natuurlijk niet fijn voetballen". Even recapituleren. Jullie begon nen tegen Frankfurt thuis ook wei nig aanvallend? Mark: "Ja, Eintracht Frankfurt is natuurlijk Mark Verkuijl een naam hè, we wisten bovendien dat de Duitsers voor een punt kwamen. Ik vind dat we een hele goede wedstrijd hebben ge speeld. Heel beheerst, geconcentreerd. Als je je kapot gaat lopen, jezelf voorbij holt, wordt dat meedogenloos afgestraft. Een euvel waar K.A.A.Gent in de competitie soms wel aan lijdt. Ik kan me indenken dat die eerste wedstrijd voor het publiek minder spektakel bood, maar ons spel was heel verzorgd. In Duitsland moesten zij komen en konden wij ons spelletje spelen. Scoren en dan de boel dicht houden, een enorme sensatie. We hadden vooraf nergens op gerekend, tijdens de wedstrijd begonnen wij er in te geloven. Eintracht kon ook niet meer overschakelen naar een hogere ver snelling of een andere stramien, persoon lijk viel me dat tegen van de Duitsers. We wonnen met 0-1, maar hadden nog meer kunnen scoren. Nee, het was verdient". Hoe begin je dan aan de Russische opdracht Dynamo Moskou? Mark: "Dat is Europees eigenlijk de beste thuiswedstrijd geweest. Alles liep goed. Je gaat niet met echt superaanvallende bedoe ling van start. Als je thuis europees speelt is er niet de noodzaak om te winnen. Je ziet het: eerst 0-1 in Gent, dan 0-0 en de derde keer winnen we met 2-0 (Lacht). Daar waren we in de uitwedstrijd veel banger dan tevo ren. Onbewust denk je daar toch aan, we staan voor. Anderzijds is 2-0 niets. Twee stomme goals in vijf minuten tijd en het is gebeurd. Nee, 3-0, 4-0, dat is al een redelijke marge, anders blijft het bibberen". En tegen Ajax? Mark: "Ik weet bij God niet wat ik daar van moet verwachten! Ajax speelt momenteel met vertrouwen, ze groeien na twee over winningen op P.S.V. Ik weet het van on dervinding, dat geeft die jongens een enorme kick, ze spelen steeds beter. Wij zitten op dit moment (medio februari) een beetje naast de rails". Jij hebt Ajax-trainer Van Gaal nog meegemaakt? Mark: "Ja, en ik vond het leuk voor hem dat hij hoofdcoach werd, ik heb het altijd een fijne trainer gevonden. Zijn bezetenheid en dat dwingen de spelers mee te laten denken, spreekt mij enorm aan. Veel te veel ploegen zijn te afhankelijk van hun coach die alles be paalt. Loopt het mis, en de coach kan niet ingrijpen, dan verandert er niets omdat er geen spelers zijn die meedenken. Van Gaal doet dat goed, hij maakt ze heel bewust waar ze mee bezig zijn. Soms wel te fanatiek, te bezeten, maar daar kan je mee leven. Hard en eerlijk, je weet waar je staat als speler. Ach, elke speler heeft zo zijn voorkeur, de ene trainer vind je beter omdat het klikt, maar daarom is die ander nog niet slecht. Ik per soonlijk prefereerde Van Gaal boven zijn voorganger Beenhakker". Na een schitterend vorig seizoen, blijven jullie nu onder de verwach tingen. Die vergelijking met vorig seizoen is niet reëel? Mark: "Nee, het is niet reëel wat de mensen (pers en publiek) ons opleggen. Wat men ver wacht, daar zijn we nog niet aan toe, dat kun nen we niet bereiken. We hebben kwaliteiten, dat hebben we bewezen, we kunnen met de top mee, maar om elke week op dat hoge niveau te spelen kunnen we nog niet aan. Die 3-0 op Ekeren deed pijn. De club, het Bestuur iedereen heeft bepaalde verwachtingen, wij zelf eigenlijk ook, daarom is het soms zo frus trerend als het misloopt in een wedstrijd. Ik-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 11