HANS WESTERHOF: "SPRANKELENDE POT VOETBAL KOMT HET PUBLIEK VOOR" 1 Uitgave: Ad rem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 05120-24180 Acquisitie: Huiand bv Hoogezand tel. 05980-93153 Grafische vormgeving: Studio Adrem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 05120-24180 Druk: Scholma Druk - Bedum tel. 05900-13636 Redactieadres: Postbus 276 9300 AF Roden Redaktïe; Henk Hovingh Foto's: Henk Luurtsema Henk Hovingh Stichting FC Groningen: Postbus 1399 9701 BJ Groningen tel. 050-180814 Postgiro 1158888 Bank 44.62.73.244 Opgericht 16 juni 1971 Stadion: Oosterpark Stadion Capaciteit: 21.200 plaatsen Clubkleuren: groen-wit FC Groningen-Ajax is een duel dat bijna een nalt jaar na oe aanvan kelijk geplande datum nu dan toch gespeeld kan worden. De 'uit beurt' in Amsterdam leverde FC Groningen via 0-0 een puntje op. Puntverlies is voor de Amsterdammers in dit stadium van de compe titie, gezien de achterstand op lijstaanvoerder PSV, bijna fataal. FC Groningen heeft, door de tegenvallende resultaten van Vitesse, in eens zeer goede vooruitzichten op de zo belangrijke vierde positie, maar zal zich in de resterende wedstrijden ook niet al teveel puntver lies kunnen veroorloven. Voor Hans Westerhof en zijn mannen lijkt in deze competitie nadrukkelijk een sleutelrol weggelegd met de wedstrijden tegen Ajax, Vitesse, Feye- noord en PSV op eigen veld nog voor de boeg: "Een aardig slot," reageert Hans Westerhof, die tegen Ajax de geschorste Milko Djurovski mist. Voor hem speelt, net als in de uitwedstrijd tegen Ajax, Jan Veenhof in de basis: "Uit hebben we het redelijk gedaan tegen Ajax, al zat 't niet tegen. Er is een duidelijk verschil tussen het Ajax in eigen omgeving en Ajax-uit. Vorig jaar heeft het publiek geen goede wedstrijd gezien, ik verwacht nu iets heel anders. Thuis ligt in principe elke tegenstander ons, zeker met zo'n publiek erbij. Verdedigend zit 't bij ons goed in mekaar, collectief zijn we sterk. Het enige minpuntje is dat wij veel kansen nodig hebben om te sco ren, maar daar schijnt Ajax net zoveel last van te hebben. Tegen Ajax krijg je echter weer heel andere kansen dan tegen een verdedigend ingestelde ploeg als Den Haag." De keus voor Jan Veenhof betekent allerminst dat FC Groningen 'behoudend' zal gaan spelen: "Zeker niet," zegt Hans Wes terhof. "Maar we zullen hoe dan ook wat extra's moeten brengen. In het begin van de competitie hebben we teveel punten laten liggen. Wil je in de buurt komen van vorig jaar, dan zal het slot beter moeten zijn. Misschien kom je dan nog dichtbij het puntentotaal van vorig jaar, al blijft het voor naamste streven europees voetbal. We hebben vier topwedstrijden voor de boeg. Het publiek komt voor een sprankelende pot voetbal, het is aan ons ervoor te zorgen dat men hier de volgende wedstrijden weer komt." Ajax-trainer Louis van Gaal mist in zijn selectie de nationale topscorer Dennis Bergkamp, die de vorige zondag rood zag tegen FC Utrecht. Mo gelijk dat een niet-bestrafte actie van Danny Blind ook nog gevolgen heeft gehad. Op Hansen en mogelijk Alflen na is de selectie compleet van Ajax, behoudens eventuele 'averij' woensdag opgelopen tegen Fortuna Sittard. Van Gaal omschrijft deze wedstrijd als "heel moeilijk." Hoewel Ajax de laatste drie jaar voor de competitie aan de goede kant van de score bleef: "Laten we die traditie maar voortzetten," reageert van Gaal, die een goede wedstrijd verwacht: "In Amsterdam was het, ondanks de 0-0 uitslag, een aantrekkelijke wedstrijd. Groningen speelt altijd goede wedstrijden tegen Ajax en Ajax wil ook aantrekkelijk voetbal spelen." Louis van Gaal aantrekkelijk voetbal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 3