Pirn Verbeek: "Ik luister, kijk en trek mijn conclusies, die ik dan weer bespreek met Koeman en Nienhuis. waar binnen dan twee, drie jongens iets meer brengen. Nee, namen noem ik niet, dat mag ieder voor zich invullen SCHEIDSRECHTERS: ik ben het niet al tijd eens met beslissingen, maar ga er vanuit dat elke scheidsrechter zo eerlijk mogelijk fluit. Er zijn betere en mindere, maar problemen heb ik over 't algemeen niet met ze SUPPORTERS: de belangrijkste men sen voor de club, heel simpel. Tenminste de mensen die niet uit zijn op relletjes en vechtpartijen. Ik heb het altijd wel getrof fen, het publiek bij FC Groningen is toch iets heel aparts. Elke thuiswedstrijd im mers 13.000 mensen, zelfs tegen een ploeg als FC Den Flaag. En als ik dan zie hoe het publiek meeleeft bij zo'n wed strijd, fantastisch! SUCCES: heel betrekkelijk in de voet ballerij. Een bal binnenkant paal die er in of uitspringt kan bepalend zijn voor een heel seizoen. Voor jezelf heb je dat als trainer wel op een rijtje staan, maar er zijn anderen die kijken alleen naar de stand. Succes is wel iets moois, iets wat je na streeft, maar beslist niet zaligmakend FC GRONINGEN: de ploeg draait goed, hanteert een spelstijl die volledig over eenkomt met de mogelijkheden die de groep biedt. Het is een manier waarop ik graag wil voetballen. Wat ik kan probe ren dat nog verder te verbeteren en ver der wil Verbeek eerst niks, het maximale uit de groep halen. Dat mag men van een trainer verwach ten: een groep zo optimaal mogelijk la ten presteren. Ik hoor voortdurend pra ten over de hoge gemiddelde leeftijd van de ploeg. Voor mij is dat nou geen enkel probleem. Hoe waardevol is een speler voor de ploeg, daar draait het om en niet hoe oud ie is. Het is niet zo dat straks ineens flink het mes er ingaat. Als er bepaalde spelers vertrekken, dan moet je om je heen kij ken. Daar ben ik nu al mee bezig. Verder luister en kijk ik vooral en trek mijn con clusies. Die ik dan weer bespreek met Koeman en Nienhuis. 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 19