wKMMwGi Af AX - FC UTRECHT Al eenentwintig jaar staat de wedstrijd Ajax - FC Utrecht op het programma en sinds 1970, het jaar dat Velox, DOS en Elinkwijk fuseerden tot FC Utrecht, is het duel uitgegroeid tot een wedstrijd met grote aantrekkingskracht. FC Utrecht bezit sinds jaar en dag de faam een strijdbare ploeg te zijn en Ajax onder vond dat in de afgelopen jaren aan den lijve. Wie zich de wedstrijden van de laatste jaren in het Galgenwaard-stadion voor de geest haalt zal dat kunnen be amen. De afgelopen seizoenen kwam Ajax daar niet schadevrij vandaan. Ook dit seizoen wisten de Ajacieden geen punten mee naar Amsterdam te nemen, al zag het er aanvankelijk naar uit dat Ajax geen al te moeilijke middag tege moet zou gaan. FC Utrecht, dat zich in een moeilijke periode van de competitie bevond, stelde zich in de eerste minuten op als een mak lammetje en het doel punt van Dennis Bergkamp leek ge doemd om te worden gevolgd door meer Amsterdamse treffers. Dat ge beurde echter niet. Enige mogelijkheden werden om zeep geholpen en daarmee bracht Ajax de Utrechtse brigade onge wild in het zadel. Terwijl Ajax in slaap leek te vallen werd FC Utrecht moedi ger, kwam langszij en pakte in de slotfa se zelfs de volle winst. Treurende Ajacie den en vrolijke Utrechtenaren was het gevolg want rood-wit uit Amsterdam wist dat het onnodig twee punten uit handen had gegeven en rood-wit Utrecht voelde nieuwe levenssappen door het lichaam stromen. Weinig vóór, weinig tegen Na de victorie van Ab Fafié en zijn volge lingen ging het een tijd heel goed met FC Utrecht, dat in het UEFA Cup-toernooi de tanden had stukgebeten op Real Ma drid. De punten kwamen met regelmaat in de tas en er werd een positie bereikt die uitzicht bood op een herhaling van de prestatie van het vorig seizoen. Toen eindigde FC Utrecht op een van tevoren nooit verwachte vierde plaats. Een enorm succes voor FC Utrecht dat on der Fafié, de opvolger van Cees Loffeld, een geweldige opleving kende. De laatste weken gaat het weer wat min der met de FC, dat hier en daar nog t winstpunten wegkrabde maar dat zon der élan en overtuiging deed. Langzaam kwam er wat kritiek los op het realisti sche maar weinig spectaculaire spel. Een evenwichtig doelsaldo, met weinig treffers vóór en weinig tegen, spreekt wat dat betreft klare taal. Twee weken geleden kreeg FC Utrecht een behoorlij ke nederlaag te slikken, uit tegen Volen- dam werd met 4-2 verloren, en door die nederlaag verloor FC Utrecht even de aansluiting met de sub-top. Ab's Army Ab Fafié's formatie (Ab's Army) steunt in de defensie op de klasse en ervaring van keeper Jan Willem van Ede, de snelheid van centrumverdediger Johan de Koek, het temperament van Marcel Liesdek, de door clubliefde geschraagde routine van Manus Verrips en de gretigheid van Erik van der Meer. Op het middenveld was Marcel van der Net de aangewezen pérsoon om Rob Aiflen te vervangen. Van der Net kwam aan het begin van het seizoen over van SVV Dordrecht '90 in plaats van de naar Ajax vertrokken Alflen. Zeer belang rijk in het centrale zenuwstelsel van FC Utrecht is de ogenschijnlijk bescheiden inbreng van Appie Plugboer, die samen met het jonge talent Robert Roest, voor balans zorgt. Pieter Bijl, heeft vertrek kend vanaf het middenveld een belang rijke aanvallende functie. In de frontlinie weegt de inbreng van Wlodi Smolarek heel zwaar. De Poolse ex-international met WK-ervaring weet wat er te koop is in de voetbalwereld en weerstaat de tand des tijds met een lepe spelopvat ting. De gedwongen afwezigheid van het grootste Utrechtse talent, Edwin de Kruyff, ontnam de Utrecht-aanval veel oorspronkelijkheid en dus: gevaar. Het is te hopen dat de Utrechtse Olympisch international snel weer van de partij is. Marcel Lindenaar lijdt onder voortduren de blessureproblemen en ook daarom kocht FC Utrecht vóór de tweede sei zoenhelft Willem van der Ark. De Gro ningse centrumspits kwam het laatst uit voor Aberdeen en is een voetballer die vanaf de vleugels gevoed moet worden. Waarschuwing Al lijkt FC Utrecht een beetje aangesla gen te zijn en begint het volk te morren, Ajax mag zich door dat beeld niet laten misleiden. Het vorig seizoen behaalde FC Utrecht voor het eerst in de historie een punt in De Meer (1-1) en dat is een duidelijke waarschuwing dat de mannen uit de Domstad zich niet van de wijs la ten brengen door de "vijandige" omge ving van De Meer. Bovendien hebben zij om meer dan prestigieuze reden alleen behoefte aan punten. Aan de andere kant is het tijd voor een flinke revanche voor Ajax' onnodige nederlaag in de Galgenwaard. BenTornato Eerder dit seizoen, in de Galgenwaard, speelde Ajax FC Utrecht in de kaart. Een doelpunt van Dennis Bergkamp bracht Ajax op voorsprong die echter niet werd uit gebouwd. FC Utrecht herpakte zich en sloeg twee keer toe, zich daarmee verzeke rend van een 2-1 overwinning. Op de foto een moment uit die wedstrijd. Ajax' Frank de Boer zoekt de bal ergens anders dan zijn Utrechtse tegenstander. Foto: Louis van de Vuurst 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 4