In de loop der (vooral afgelopen) jaren heeft Ajax zich bij het versterken van het elftal meermalen gewend tot de vruch ten uit de Utrechtse voetbaltuin. Utrechtse voetballers hebben het altijd goed gedaan in De Meer. Zowel binnen als buiten de lijnen waren en zijn het steeds gewaardeerde gasten die naast hun voetbaltechnische kwaliteiten ook een portie karakter meebrachten. In de voetbalstijl van Ronald Spelbos (foto 1) balliefhebbers zijn loopbaan opgeven na een hersenbloeding. Robbie is echter nog steeds een graag geziene gast bij de thuiswedstrijden van Ajax. Jan Wouters (foto 6, Louis van de Vuurst) nam onlangs afscheid van Ajax. De Utrechter verruilde in 1986 FC Utrecht voor Ajax en groeide in Amster dam uit tot een onmisbare international. Een andere prachtvoetballer die Ajax (op al zeer jonge leeftijd) uit het Utrechtse weghaalde was Gerald Vanenburg (foto 4). Als amper zeventienjarige debuteerde "Geraldinho" in De Meer om vijfjaar later (1986) naar PSV te vertrekken. Tot de laatste Utrechtse spelers binnen de Ajax-selectie horen John van Loen (foto 7, Louis van de Vuurst) die twee weken geleden Ajax naar de kwartfinale in het Bekertoernooi kopte, en de tot nu toe ongelukkige Robbie Alflen (foto 8, Cor Mooij) die wordt achtervolgd door blessureleed. meester van het Nederlandse voetbal in aktie: Marco van Basten, die als junior van Elinkwijk naar Ajax kwam en tussen 1982 en 1987 een produktie kende van 152 goals in 172 wedstrijden! Robbie de Wit (foto 3) was mateloos populair bij de Ajax-fans. De linkerspits, die in 1984 van FC Utrecht naar Ajax kwam bereikte het Nederlands Elftal maar moest tot ontzetting van alle voet- Nog steeds gemist wordt Lloyd Does burg (foto 5), de bij de vliegramp op Zanderij om het leven gekomen keeper, die bij Elinkwijk met voetballen begon en in 1988 van Excelsior kwam als stand-in voor Stanley Menzo. stond karakter met hoofdletters ge schreven waardoor zijn aanzienlijke kwaliteiten wel eens over het hoofd wer den gezien. "Spellie" begon zijn karrière bij Velox, kwam via FIVC bij AZ 67 te recht en belandde via een korte periode bij Club Brugge bij Ajax. Tussen 1984 en 1988 leidde Spelbos de Ajax-defensie totdat blessureleed een te vroeg einde maakte aan zijn loopbaan. Spelbos is tegenwoordig aktief als assistent-trainer bij FC Twente. Op foto 2 zien we de huidige groot-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 21