Dat Edwin op dit moment nog niet regel matig uit komt in de PTT-Telecompetitie heeft mogelijk ook gevolgen voor zijn verkiezing in het Jong Oranje dat, wan neer het de Olympiërs van Zweden in twee wedstrijden terugwijst, deze zomer in Barcelona gaat strijden om een Olym pische medaille. Enige weken geleden werd Edwin NIET door bondscoach Nol de Ruiter opgeroepen voor de oefen wedstrijd van het Olympisch team tegen RKC, in tegenstelling tot Sander Bosch- ker, die dit seizoen bij FC Twente de ge blesseerd geraakte Hans de Koning ver vangt. Van der Sar daarover: "Die jongen heeft op mij voor dat hij iedere week speelt. Het is logisch dat een trai ner daarvoor kiest. Dat Edwin Zoeten- bier van Volendam eerste keeper is, vind ik terecht. Hij bewijst zich iedere week. Maar toen Boschker werd geselecteerd schrok ik toch wel even. Trainer Van Gaal heeft De Ruiter opgebeld met de vraag wat hij met mij gaat doen. De Rui ter stelde daarop dat ik voorlopig twee de keeper blijf, maar dat hij Boschker gewoon een keertje in de groep aan het werk wilde zien." Bijdrage aan prestaties Eigenlijk zou het voor Edwin van der Sar dus het beste zijn om Ajax voor een tijdje de rug toe te keren en bij een sub-topper te rijpenBij zo'n kleinere club zal hij dan in zijn eentje moeten uitgroeien tot een volwassen doelman. Duszondereen voorbeeld als die andere eenling (Stanley Menzo) dagelijks om hem heen te heb ben. Een persoon die hij in het bovenge schetste geval zal missen "In principe kan ik natuurlijk heel veel van Stanley leren door goed te kijken hoe hij beweegt, reageert en zich opstelt"zegt Edwin, "Maar ook in mentaal opzicht kan ik veel van hem opstekenHoe Stanley bij voorbeeld slechte prestaties verwerkt en altijd rustig blijft. Het is niet zo dat Stanley min of meer mijn coach is. Daar heeft hij geen tijd voor. Hij heeft iedere week zijn eigen wedstrijd -of wedstrijden- waarin hij optimaal moet presteren. Naar die goede prestaties werken wij doorde- Handtekeningen uitdelen tijdens de Open Dag van Ajax. Vorig seizoen be wees Edwin van der Sar dat Ajax in tij den van nood op hem kan rekenen. Als vervanger van de toen geblesseerde Stanley Menzo maakte de keeper een uitstekende indruk en sleepte Ajax er bij voorbeeld in de wedstrijd tegen Feye- noord doorheen. Foto: Jan Onclin weeks op de training samen toe. Stan moet het dan op zondag afmaken Edwin vindt niet dat hij ondanks de voort durende positie van reserve, er bij Ajax bij hangt. Zowel wat betreft de goede als de slechte prestaties voelt hij zich mede verantwoordelijk. "Je werkt met z'n allen naar een goede prestatie toe"besluit Edwin, "Want de basis voor een kam pioenschap wordt op de training gelegd. Daar is iedere speler van de selectie bij aanwezig en niet alleen de elf die zondag middag in de basis staan. Ik draag wel degelijk bij aan de prestaties van Ajax. Ruud Pompert 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 14