AJAX IS ONZE GLORIE Al AX IS ONZE CLUB Vorig seizoen rond deze tijd klaagde Leo Beenhakker over een niet in evenwicht zijnde selectie. Als het liep, was Ajax niet te kloppen maar zodra de combinaties minder vlot liepen werd de ploeg kwets baar. Beenhakker pleitte voor een kop- sterke spits, die, indien nodig, een be slissing kon forceren. Een speler als John van Loen zou in dat plaatje perfect passen. Het was dan ook geen wonder dat Beenhakker de Witschge-miljoenen gedeeltelijk naar Brussel bracht, om John van Loen mee terug te nemen. De blessure van Stefan Pettersson gaf Van Loen in de voorbereiding alle kans om te schitteren. Eenmaal in de compe titie ging het echter minder. De bal werd te snel hoog in de zestien meter ge speeld, op zoek naar het hoofd van John van Loen. En dat kwam het combi natievoetbal niet ten goede, waardoor de terugkomst van Pettersson ten koste ging van John van Loen. Met Pettersson kwam de oude Ajax-lijn terug in het spel en tegelijkertijd kwam ook Dennis Berg kamp in topvorm. Het Ajax-spel werd gevarieerder en Ajax scoorde makkelij ker dan voorheen. Van Loen belandde op de bank en moest het doen met af en toe een invalbeurt. De "happy hours" van de eerste maand waren voorbij en als bankzitter slaagde John er niet in zijn ontevredenheid vóór zich te houden. Tegen Feyenoord viel John van Loen goed in met het maken van de bevrij dende treffer, nadat Feyenoord ook bij een 2-0 stand dreigend was gebleven. Tegen FC Groningen mocht Van Loen bij afwezigheid van Pettersson in de basis starten. De Utrechtenaar wilde zich per se bewijzen en probeerde op een gefor ceerde manier zijn plaats in het elftal te rug te winnen. Er kwamen vele kansen, ook een paar voor Van Loen, maar hij slaagde er niet in te scoren. Te gehaast, gebrek aan ritme, zouden excuses kun nen zijn maar feit is dat John te gehaast, te gespannen was bij de afwerking. Hij wilde in één klap aantonen dat Van Gaal er naast zat wat betreft zijn keuze voor Pettersson. De Ajax-supporters hebben John van Loen hoog zitten. Terecht, want hij is een speler die voetbalt met zijn hart, met volle inzet en dat spreekt aan. De sup porters blijven ook in moeilijke tijden achter hem staan en John is van grote waarde wanneer hij bij zijn invalbeurten rustig blijft en zijn kopkracht in dienst stelt van het elftal wanneer het niet loopt. Zijn kans komt heus nog wel, vraag dat maar aan Sonny Silooy. En twee weken geleden tegen PSV was daar zo'n bevrijdende treffer van de spits. Van Loen in optima forma en dus blij. Mét de supporters! Wytze van der Gaast Op 27 oktober verloor Ajax in de Gal genwaard van FC Utrecht. Het werd 2-1 voor de gastheren die Ajax met name in de tweede helft fel op de huid zaten. Bo venstaand beeld is illustratief. Danny Blind gaat gebukt onder de Utrechtse inzet. Aan de ring om de wijsvinger her kennen wij de Amsterdamse Utrechter Marcel Liesdek. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 12