FRANK ARNESEN: 'DE BEKER STAAT OP ONZE VERLANGLIJST1 '5*PP£N Een van de mooiste voetballers die ooit het Ajax-shirt droeg, zit nu op de bank bij PSV. Frank Arnesen (want over dat Deense raspaardje hebben wij het na tuurlijk) was tijdens zijn indrukwekkende carrière nooit een 'bankzitter' maar nu voelt hij zich er als elftalbegeleider en rechterhand van Bobby Robson won derwel thuis. Vanmiddag begroet Ajax Frank Arnesen opnieuw met gemengde gevoelens. Aan de ene kant is er de rivaliteit want Fran- kie staat aan de andere kant van de bar ricade maar gelukkig is de vriendschap en het respect sterker dan welke over winning of nederlaag ook. Het avontuurlijke voetballertje dat zich in de winterse maanden van 1975 in het (veel te ruime) Ajax-shirt hees begon dit seizoen aan een nieuwe uitdaging. Als elftalbegeleider die graag op de training een balletje meetrapt en omdat het bloed kruipt waar het niet gaan kan, zijn mond regelmatig opendoet, zit hij letter lijk en figuurlijk weer dicht bij het vuur. We hebben de eerste helft van het sei zoen 1991-1992 ruim overschreden en de vraag is gerechtvaardigd hoe Frank Arnesen die periode heeft ervaren. Arnesen: 'Het is mij bijzonder goed be vallen. Dat klinkt als een cliché maar ik meen het echt. Ik geniet ervan om zo met een elftal bezig te zijn. Elke dag is anders, zeker ook omdat PSV een top- In deze outfit begeeft Arnesen zich te genwoordig op het veld: keurig in het pak dat hoort bij de elftalbegeleider van PSV. club is, waar zich aldoor nieuwe situ aties voordoen. Ik vind het heerlijk om op die manier met voetbal bezig te zijn. De omschakeling naar een functie waar in je niet meer een van de spelers bent maar aan de andere kant staat, aan de kant van de technische leiding, is me ook goed afgegaan. Zonder concessies aan mijn persoonlijkheid te doen, want ik ben nog steeds dezelfde Frank Arnesen Een jaar met Bobby Robson, een man met een geweldige ervaring. Wat heb je van hem opgestoken? Arnesen: 'In de eerste plaats kunnen wij het uitstekend met elkaar vinden en wat mij trok was zijn capaciteit om met de druk van het trainersschap van een top club om te gaan. Hij blijft zichzelf en laat zich niet uit balans brengen.' Als je terugkijkt naar de maanden die achter je liggen, ben je dan tevreden over de prestaties van PSV? Arnesen: 'Ja en nee. Aan de ene kant vind ik dat er niet altijd op het niveau waarop wij zouden moeten spelen heb ben gespeeld. Er zat meer in, ondanks de blessureproblemen die we hebben gehad, waarvan twee, die van Gerald Vanenburg en Romario, erg lang duur den. En juist door die vele blessures kan ik toch ook tevreden zijn over de presta ties want PSV staat aan kop terwijl wij Frank Arnesen in het hem zo goed pas sende Ajax-shirt tijdens een wedstrijd tegen AZ 67 (de tegenstander is Peter Arntz). nog geen enkele keer met het ideale elf tal hebben kunnen spelen. Ik ben zeker tevreden over de jonge spelers, zoals Peter Hoekstra, Jeffrey Prommayon, Tom van Mol en Dick Schreuder, die niet alleen regelmatig hebben gespeeld maar dat in veel gevallen ook goed heb ben gedaan.' De actualiteit schotelt ons Ajax-PSV voor. Wat verwacht je van deze wed strijd? Frank Arnesen: 'In de eerste plaats is Ajax-PSV natuurlijk een echte topper. En topwedstrijden zijn een belevenis, schit terend om mee te maken. Niet alleen door de kwaliteit maar ook door de spanning en de beleving daaromheen. Bobby Robson en ik hechten heel veel waarde aan het winnen van de beker. Want pakken wij de cup, dan betekent dat dat we na een moeilijke uitwedstrijd tegen Heerenveen ook Ajax en Feye- noord in uitwedstrijden hebben versla gen. Dat geeft een grote meerwaarde en ook daarom staat de KNVB-Beker hoog op onze verlanglijst.' Ben Tornato 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 5