elftal, met de gedachte dat ik mij daar zo goed mogelijk moest handhaven. Ik was daarom reuze verbaasd toen ik hoorde dat ik met het eerste mee moest doen." De entree van Edgar Davids bij de hoofdmacht van Ajax is een fraai ver haal. Davids: "Ik deed met het tweede elftal mee aan een toernooi in de buurt van Bologna en we hadden net met 1 -0 gewonnen van Napoli. De volgende dag stond de wedstrijd tegen Juventus op het programma, een tegenstander waar ik echt naar uitkeek. Maar niks Juven tus, ik moest zo snel mogelijk terug om dat ik tegen RKC mee moest doen. Na tuurlijk vind je het prachtig om in het eerste te mogen debuteren maar... aan de andere kant vond ik het toch wel een beetje jammer dat ik niet tegen Juve kon spelen. Dure jongens Na het debuut tegen de Waalwijkers kwam er meer. Er waren zelfs twee ba sisplaatsen in Europa Cup-duels voor de jonge aanvaller weggelegd. Edgar over zijn Europese ervaringen: "Het klinkt misschien vreemd, maar ik was voor die wedstrijden absoluut niet bang dat het mis zou gaan. Dat de trainer mij opstelde gaf mij ver trouwen. Hij gaat voor zo'n belangrijke wedstrijd heus geen risico's nemen met een speler van wie hij niet zeker weet of die het niveau wel aan kan." Edgar Davids zag ook allerminst tegen al die dure jongens die om hem heen zaten in de kleedkamer van het Düsseldorfer Rheinstadion op. Hij genoot als een amateurtje met volle teugen van de schouderklopjes en het glaasje fris. Maar ook niet meer dan dat. "Op dins dagavond voetbal je weer in het twee de", weet Edgar, "En dan zal je opnieuw moeten presteren. Daar, in het tweede elftal, ligt voor mij nog steeds de basis om in het eerste te komen." In de basis. Bij het eerste. Daar werkt Edgar Davids naar toe en daar heeft hij véél voor over: "Ik wil slagen en moet daar dus alles voor doen en laten. Uit gaan is er dan ook maar zelden bijDaar heb ik ook niet zo'n behoefte aan omdat ik van rust hou. Wat dat betreft wonen we in Amsterdam-Noord natuurlijk pri ma. Het is er net een dorp, zo rustig. Ik blijf daar mooi wonen." Zichzelf blijven Tips van collega's om zo dicht mogelijk in de buurt te komen van zijn ideaal: het Nummer Tien, pikt hij met gretigheid op. "Zo heeft Frank Rijkaard mij er voor ge- Edgar Davids heeft zijn tegenstander op het verkeerde been gezet. De linksbeni ge Ajacied, die op 3 maart zijn negen tiende verjaardag viert, heeft een groot voorbeeld: Diego Armando Maradona (inzet). Foto: Marcel Israël. waarschuwd nooit het plezier in het voetbal te verliezen. Je moet er altijd lol in houden," vertelt Edgar.Hij zei ook dat wanneer je wel zonder plezier speelt, je vanzelf minder gaat presteren. Ik heb grote bewondering voor Frank. Hij is al tijd zichzelf en bescheiden. Dat wil ik ook: mijzelf zijn en bescheiden blijven. Daarom vind ik het ook niet leuk wan neer mensen mij "Heintje" Davids noe men. Ik ben gewoon Edgar!" Klare taal van de linksbenige aanvaller van Ajax die op 13 maart 1973 in Para maribo werd geboren en die vanaf het seizoen 1986-1987 op de ledenlijst van Ajax voorkomt. De lichtgewicht dribbe laar weet dat er nog een lange weg naar de top voor hem ligt maar hij is zeer vastbesloten die top te halen. En onder welk nummer dat gebeurt zal hem voor lopig een zorg zijn. Ruud Pompert 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 16