Foto's Ruud Votl Elke thuiswedstrijd zien we ze opnieuw opdraven aan het hoofd van de beide elftallen: de Ajaxmascottes. Al vele jaren zijn zij een vaste waarde die niet alleen voor een vertederend effect zorgen bij de belangen die er op het spel staan maar ook de band benadrukt tussen de professionele kant van Ajax en de "achterzijde" van het stadioncomplex, Voorland, het terrein waar de jonge ta lenten van Ajax worden opgeleid. Elke zondagmiddag (en als het nodig is, op doorde weekse avonden) zijn ze er weer, samen met hun trouwe begeleider Henk van Teunenbroek. Voor ieder van de jonge mannen, die voetballen in de jongste junioren van Ajax, de E-tjes, is het een avontuur op te treden voor het grote publiek in De Meer. Maar ze doen het zonder uit zondering met verve. De warming-up, het poseren met hun favoriete Ajacied, kennismaken met de scheidsrech ter, assisteren bij de toss, het hoort er allemaal bij. Het wachten is nu op de dag dat er een Ajax-mascotte uit het verleden zijn debuut zal maken in het eerste elftal... Foto 1 toont het E-1 elftal van Ajax met leider Henk van Teunenbroek en tainer Herman Borman waaruit de Ajax mascottes mede worden gerecruteerd. Op foto 2 gaat Mike Koppen de elftallen van Ajax en RKC vooraf en op foto 3 poseert een trotse Rinaldo Sion samen met Den nis Bergkamp voorafgaande aan de wedstrijd Ajax-Roda JC. Foto 4 de jonge spits Jerry Kouwenoord die Ajax- captain Danny Blind geluk wenst voor Ajax - SW en op foto 5 staan Johnny van 't Schip en linksbuiten Erik Piket broederlijk naast elkaar. "Kop of Munt?", dat denkt ook Ralf Volmer op foto 6 bij de toss van scheidsrechter Cees Bakker die tussen Danny Blind en Vitesse-aan- voerder Edward Sturing staat. Ter afsluiting het be wijs dat ook de Ajax-trainers blij zijn met de mas cottes. Op foto 7 wordt Roy Naber voor de wedstrijd tegen Feyenoord geflankeerd door Louis van Gaal en Gerard van der Lem.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 14