SONNY AJAX IS ONZE GLORIE AJAX IS ONZE CLUB Het is alweer heel wat jaren geleden dat Sonny Siiooy zijn debuut maakte in het eerste elftal van Ajax. Op 3 mei 1981 won Ajax thuis met 2-1 van Sparta. Mét Siiooy. Het gebeurde in een fase dat Ajax zich aan het oprichten was na een dramatische eerste seizoenhelft. Nadat coach Beenhakker ontslag had geno men en Ajax onder leiding van Aad de Mos verder ging, was de club langzaam maar zeker weer teruggekropen naar de top. De achterstand op leider AZ 67 was echter te groot, waardoor er gele genheid was een aantal jongere spelers de kans te geven aan het eerste elftal te ruiken. Eén van die spelers was Sonny Siiooy. Vaste speler van het UEFA- Jeugdelftal en één van de exponenten van de zeer talentvolle lichting die in aantocht was. Nadat hij het aanvankelijk had moeten stellen met enkele invalbeurten, kwam in het seizoen 1983-1984 de echte basis plaats. Siiooy profiteerde van de leeg loop bij Ajax in de zomer van 1983 en maakte zelfs zijn debuut in het Neder lands Elftal, dat in Ierland door het oog van de naald kroop in de race voor het EK 1984. Sonny Siiooy ontpopte zich als een zeer goede verdediger. Snel, technisch ver zorgd.en betrouwbaar en daardoor werd hij al snel een echte steunpilaar van het elftal. Dat vond ook Johan Cruijff, die in Siiooy meer zag dan alleen verdediger. Hij spoorde Siiooy aan wat vaker mee ten aanval te trekken. Het ging heel vaak mis, maar wat waren de Ajacieden blij toen op 13 mei 1987 Sonny in de Euro pa Cup-finale mee naar voren ging. De sprint was strak, de wisselwerking met Van 't Schip perfect, waarna de voorzet kwam die door Marco van Basten keurig kon worden ingekopt. Het was voor de financieel draagkrachtige clubs in Euro pa het sein eens wakker te worden. Die Europese club werd ten slotte Ra cing Club de Paris. Een topclub in wor ding, zo was de bedoeling. Helaas mis lukten de goede bedoelingen falikant. Voor Sonny Siiooy werd zijn Parijse ver blijf een ramp en zijn rentree bij Ajax in 1989 was voor hem een geschenk uit de hemel. Blessureleed stond een geslaagde ren tree echter in de weg. Het duurde heel lang voordat Siiooy zijn zo vurig ge wenste basisplaats terug kon veroveren. Met een sterke serie vlak voor de jaar wisseling en een uitblinkende rol in het Bekerduel tegen FC Den Haag voelt Sonny Siiooy zich weer sterk. Gelukkig voor Siiooy, die als geen ander bij Ajax een basisplaats verdient. En gelukkig voor Ajax, dat baat heeft bij een sterke De bezegeling van Silooys come-back is een feit nadat hij met een formidabele knal Ajax aan de leiding heeft geholpen tegen FC Den Haag. Frank de Boer, Mi chel Kreek en Aron Winter fêteren de ge lukkige Nummer 5 van Ajax. Foto: Ruud Voll Siiooy. Namens alle supporters kunnen wij dus zeggen: Sonny, wij zijn blij datje weer terug bent! Wytze van der Gaast 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 13