Romario genietend van en genezend onder de warme zon van Rio de Janeiro. Foto: Kick Off Het enkeltje van Roma rio speelt op... Feye- noord - PSV om de Su per Cup in de Rotterdamse Kuip en Romario verlaat het veld. Foto: Ruud Voll Enfant terrible of wonderkind... bij PSV weten ze het niet meer. Romario da Souza Faria, de kleine steraanvaller van Vasco da Gama verdeelt nog steeds de meningen van de Eindhovense supporters. Hij is er meer niet dan wel maar wanneer hij zich in het PSV shirt hijst en zijn talenten naar believen over de voet balakkers laat vloeien is hij ook zeer onmiskenbaar aanwezig. In het officieel programma van het Amsterdam-toernooi waar mee het startsein voor het huidige seizoen werd gegeven, noemden wij hem "Alladin met de Wonderlamp"Wanneer hij in goede luim verkeerde kon de Braziliaan toveren en kon niets en niemand hem van zijn liefste hobby, scoren, afhouden. Een prachtvoetballer is het dan die zijns gelijke niet kent. Maar "Al ladin" Romario kwam tegen heug en meug terug van vakantie. Te laat, dat waren ze in de buurt van het Philips-stadion al van hem gewend. Erger was het dat meer en minder duidelijke blessures hem het spelen beletten. Het lijkt on waarschijnlijk dat een liefhebber van het voetbalspel zoals Ro mario ontegenzeggelijk is, blessures voor wendt. Rond zijn enkel klachten hangt echter een mysterieus waas. Hoe het gezamenlijke avontuur van een Neder landse topclub en een mondiale ster gaat aflopen is een open vraag. Komen beide partijen nog tot elkaar of hebben de ge beurtenissen van de afgelopen maanden definitief een wig ge dreven tussen beide partijen? Zeker is dat PSV het zich niet kan veroorloven de mega-investering klakkeloos van de hand te doen. Romario's transferwaarde is natuurlijk sterk verbon den aan het feit of hij fit of geblesseerd is, speelt of revalideert. Of Romario er vanmiddag in het Olympisch Stadion bij is? Wie het weet mag het zeggen. Een echte topper als Ajax - PSV zal ook op het spitsje van PSV een grote aantrekkingskracht uit oefenen, de vraag is echter of Romario weet dat de wedstrijd vandaag op het programma staat. Misschien heeft cabaretier Youp van 't Hek het juiste in zicht. In zijn schitte rende one-man show 28 en 29 ja nuari in de Eindho vense Stadsschouw burg) meent Youp te weten wat Romario met dat enkeltje van hem bedoelt... een enkeltje Rio. De Nummer 9 van PSV vraagt om een wissel... zijn laatste competitiedoelpunt dateert van 20 okto ber 1991...PSV-Ajax. Foto: Ruud Voll

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 23