14 aandeel in het succes van 18 februari 1990 van een totaal andere aard. Leo Beenhakker lijmde de middenvelder aan de op dat moment in topvorm verkeren de Romario. Winter legde de Braziliaan tijdens het hoogstaande duel-volkomen aan banden en opnieuw incasseerde hij lovende kritieken. Het wonderkind van PSV (de term "enfant terrible" is op dit moment misschien meer op zijn plaats) stak zijn waardering voor de man die hem puur op basis van voetbalkwalitei ten in bedwang had gehouden, niet on der stoelen of banken. Zelf noemde de Lelystedeling het verdedigen van de slu we PSV-spits een bereklus. Maar door zich voortreffelijk van zijn taak te kwijten toonde Winter andermaal aan hoe all round hij is. Oranje Het is jammer dat Aron niet vaker van die buitengewone uitschieters heeft. Ze ker, zijn spel wordt gewaardeerd, maar de absolute erkenning voor-de 24-jarige voetballer laat nog steeds op zich wach ten. Winter is, twintig interlands ten spijt, nog steeds geen vaste keus voor bondscoach Rinus Michels. Er wordt al jaren, en nog steeds is dat het geval, ge sproken van een plaatsje bij de eerste zestien of bij de eerste twintig. Dat was zo bij het Europees Kampioenschap en dat was zo tijdens de laatste Mundial in Italië. En voor het aanstaande EK lijkt het dezelfde kant op te gaan. Hoewel...Aran's vergrote doelgericht heid en initiatief in dit seizoen laat zien dat hij van het aureool van "slechts" die nende speler af wil. In West-Duitsland kwam hij niet aan spelen toe. Hij mocht toen niet eens als wisselspeler naast Michels op de bank plaatsnemen. In Italië kreeg hij wel de kans om voor een groot publiek naam te maken. In de achtste finale, tegen West- Duitsland in het San Siro-stadion, moest hij voor het evenwicht op het midden veld zorgen. En dat lukte hem uitste kend. Aran's opportunisme leverde hem in de aanvangsfase zelfs twee dotten van kansen op om de score te openen. Het echte succes bleef, helaas voor hem en de rest van Nederland, uit. Het fluim-incident tussen signor Rijkaard en Herr Voller leverde die twee mannen rood op maar het zorgde er ook voor dat Aron een iets defensievere rol kreeg toebedeeld. Het duel werd voor Aron zelfs pijnlijk toen Guido Buchwald, toch niet één van de sierlijkste techneuten, in een vlaag van inspiratie plotseling langs zich heen zag gaan. Buchwalds voorzet eindigde in de scorende voeten van Klinsmann. Na het WK heeft Aron nog slechts twee keer in de beginopstelling van Oranje gestaan. En dat vindt hij veel te weinig. Was Johan Cruijff bondscoach van het Nederlands Elftal geweest, dan had-ie er meer in gestaan, zo dacht Winter laatst hardop. Logisch dat Aron er geen ge heim van maakt dat hij straks, na het EK in Zweden, de huidige bondscoach graag opgevolgd ziet door Cruijff, de trainer die hem bijna zes jaar geleden, op 6 april 1986, tegen FC Utrecht liet debuteren. Fast Forward Het was een onvergetelijk debuut. Zijn onbevangen spel leverde hem een prachtig doelpunt en de liefde van het publiek op. "Aarieee, Aarieee" schalde het door De Meer. Cruijff was om meer redenen gechar meerd van de oud-speler van Unicum en SVL. Wat JC vooral in Winter aantrok was dat het jeugdige talent allerminst een verwende indruk maakte. Aron was nog zo'n voetballer van de oude stem- Aron Winter, hier tijdens het UEFA Cup duel tegen Örebro: dit seizoen regelma tiger dan ooit. Foto: Louis van de Vuurst pel. Eentje die zijn eigen boontjes moest, wilde en kon doppen. Die karaktertrek siert Aron Winter nog steeds, al leek het alsof hij het de afgelo pen seizoenen iets te makkelijk opnam. Dat is nu helemaal verdwenen. Aron, met zijn 24 jaar eigenlijk nog erg jong, weet dat het in de voetballerij om pres taties gaat, dat hij zich af en toe moet la ten zien. In dit seizoen speelt hij regel matiger dan ooit en daarom moet het realiseren van de Oranje-droom te ver wezenlijken zijn. Ook zonder Cruijff. Hopelijk grijpt Aron vanmiddag de wed strijd tegen PSV opnieuw aan om zijn klasse te bewijzen. En krijgt hij binnen kort weer eens de kans het Nederlands Elftal vanaf de eerste minuut op Fast Forward te zetten. Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 15