AJAX - FC DEN HAAG Het heeft tot 1992 moeten duren voor dat Ajax in het huidige seizoen zijn eer ste bekerwedstrijd kan spelen. Maar dat is er dan ook meteen eentje van een groot kaliber. Ajax - FC Den Haag heeft normaal al een bepaalde extra aantrek kingskracht en nu het om een Cupwed strijd gaat wordt dat charisma alleen maar groter. Ajax en FC Den Haag kwamen elkaar in de eerste seizoenhelft ook al tegen. Toen was de uitslag noch het vertoonde spel om lovend over naar huis te schrij ven. In het Haagse Zuiderpark werd niet gescoord: 0-0. Delicaat moment ^Behalve naar het fenomeen bekervoet- ^Pai, dat ook in Nederland steeds meer gaat leven, gaat de interesse van het pu bliek vanzelfsprekend ook uit naar de vorm van beide ploegen. 'Hoe hebben Ajax en FC Den Haag overwinterd?' luidt de vraag, al kan je van "overwinteren" nauwelijks spreken. Op zondag 22 de cember j.l. speelden beide clubs hun laatste competitiewedstrijd, waarmee de tussenliggende periode in feite niet meer is dan een adempauze. Of de geringe rust een voor- of een na deel is, zal pas aan het eind van het sei zoen goed te bapalen zijn. De winter- pauze bleek in het verleden een delicaat moment in de evolutie van een elftal. Soms kwam die uiterst gelegen als een periode waarin de wonden konden wor den gelikt en een nieuw élan werd ge vonden. Af en toe bleek de onderbreking ook een funeste uitwerking te hebben. Vorig seizoen kwam Ajax bij voorbeeld |feiet een misplaatst superioriteitsgevoel ^^lit de winterstop. De mindere concen tratie leverde puntverlies op en daarmee werd de mogelijkheid om het kampioen schap te prolongeren in feite de das om gedaan. Aan het slot van de vorige voet balaflevering werd vaak beschuldigend gewezen naar de uitwedstrijd tegen SVV (waar Ajax een nederlaag leed die dra matisch werd omdat op diezelfde dag óók PSV verloor) maar in een al veel vroeger stadium had Ajax onnodige averij opgelopen. Heel Amsterdam hoopt dat de rollen dit jaar zullen zijn omgedraaid en dat Ajax het tweede gedeelte van het seizoen gloedvol zal starten. Allereerst in het KNVB-bekertoernooi. Winst van de beker geeft in de eerste plaats extra glans aan de erelijst van de club, maar wat volgt kan nog mooier zijn. Ajax weet dat ais geen ander. De bekertriomf in 1986 leidde immers tot een schitterend Europees succes... FC Den Haag Houtman In de Haagse harten is het nieuwe begin reeds gemaakt in de laatste competitie wedstrijd. Na maanden een kwakkelend bestaan te hebben geleid fonkelde op 22 december kwart over vier plotseling een prachtige 5-0 overwinning van het scorebord. Eerder had FC Den Haag nooit meer dan twee goals in één wed strijd weten te produceren en bovendien tegen Volendam het oorspronkelijke schutterstalent van Harry van der Laan weer om de hoek kijken. Van der Laan, twee seizoenen geleden de onbetwiste topscorer van FC Den Haag, sloeg vier keer toe. Het zal geen toeval zijn dat die plotselin ge produktiviteit samenviel met de en tree van Peter Houtman in de Haagse ploeg. De ex-international kwijnde bij Sparta weg op de bank en is zielsgeluk kig met de kans bij FC Den Haag te be wijzen dat spitsen misschien ouder wor den maar ook slimmer. Als •aanspeelpunt in de frontlinie bewees Peter Houtman tijdens FC Den Haag - Volendam zijn waarde en zijn inbreng zal in het verdere verloop van de competitie waardevol blijven. Met de komst van Peter Houtman is ook een stukje van de balans in het Haagse elftal hersteld; geteisterd door vele bles sures moest trainer Co Adriaanse, meer dan wenselijk, een beroep doen op zijn jeugdige (en dus onervaren) spelers. In de competitiewedstrijd FC Den Haag - Ajax ontbrak Bryan Roy. De Ajax-iinks- buiten die het hele seizoen al een con stante vorm aan de dag legt zal er he denmiddag bij de openingswedstrijd van het nieuwe jaar ongetwijfeld wel bij zijn. Op de foto zien we Bryan Roy zwevend in actie tijdens de wedstrijd Ajax - SVV. Foto: Ruud Voll Frisse jongens, allemaal gezegend met talent, maar nog iets te licht om een constante reeks prestaties neer te leg gen en tegenslagen op de juiste manier te verwerken. Met het terugschuiven van de onverslijt- bare Heini Otto (elders in Kick Off meer over deze Amsterdammer) naar de de fensie bezit FC Den Haag nu in elke linie over ten minste één routinier. Bluf Vanmiddag zullen de Hagenaars zich met de hen op het lijf geschreven bluf willen manifesteren irrhet bekertoernooi. Aan Ajax de plicht de zaken niet te licht vaardig op te nemen. Er is geen enkele club die aan het begin van het seizoen zijn zinnen specifiek zet op het winnen van de KNVB-beker. In het knock-out systeem is dat ook onmogelijk. Maar wat staat het aan het eind van het sei zoen machtig mooi, wanneer die bokaal wordt bijgezet in de prijzenkast! Ben Tornato 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 5