omm 13 Lekker lui liggend op het Ajax-gras tijdens de Open Dag. Voor Robbie Alflen zou die presentatiedag in De Meer in mineur aflo pen. Foto: Louis van de Vuurst ook. Ik moet wel zeggen dat sinds de komst van Ab Fafié het bij FC Utrecht ook een stuk professioneler is gewor den. Fafié hamert er constant op datje voor je brood voetbalt, datje iedere pre mie die er ligt ook moet pakken." File's Buiten het veld wordt Rob Alflen ook nog al eens geconfronteerd dat de uitstraling van de Amsterdamse club groter is dan - met alle respect- die van FC Utrecht. "Wat mij opvalt is dat die jongens van Ajax zo vaak in die roddelblaadjes staan. Ik mag wel voorzichtig zijn..." Aldus de protégé van Willem van Hanegem die af sluit: Toen ik nog bij FC Utrecht speel de kon ik rustig in Houten of Hilversum uitgaan, maar als Ajacied ben je nergens veilig, ledereen kent je. Maar dat is niet het vervelendste, dat zijn de files tussen Amsterdam en Utrecht. Die kunnen me echt gestolen worden." Ruud Pompert bp Alflen's gezicht verraadt dat hij het zich nog goed kan herinneren, "Het hele revalidatieproces kon weer van voren af aan beginnen. Vreselijk vond ik dat. Die spierscheuring was het gevolg van over belasting. De krachttraining waarmee ik was begonnen bleek iets te veel van het goede te zijn geweest. Ook dat was me bij FC Utrecht nog nooit overkomen. In drieënhalf jaartijd had ik nog nooit een spierblessure gehad." "Ik baalde stevig", gaat de bezitter en minnaar van een prachtige Harley Da vidson verder, "Je komt naar Ajax om te voetballen, om te laten zien wat je kunt. Je wilt er bij horen. En dan dit." Professioneler Erbij horen deed de middenvelder pas weer in november. Op de 28e van die maand debuteerde hij tegen FC Twente. AlflenTwee weken eerder was ik weer begonnen met de collectieve training en al na een paar dagen voelde ik mij goed. Na één reservebeurt stond ik er al in. ook door schorsingen en blessures, maar toch...Ik voelde dat het er aan zat te komen, dat de vorm er wel was." Waarmee Alflen duidelijk maakt dat de overgang van FC Utrecht naar Ajax in speltechnisch opzicht niet al te veel pro blemen heeft opgeleverd. "In de voorbe reiding had ik nog wel wat moeite met het tempo", zegt Robbie, "maar dat was snel voorbij. Ik raakte er ook vlot aan ge wend dat deze jongens meer kunnen dan de spelers van FC Utrecht. En om dat je meegaat in het niveau van de Aja- cieden, zie je het verschil niet meer zo duidelijk. Bij FC Utrecht leerde ik eigenlijk alleen nog maar van de trainer, bijna niets van mijn medespelers. Hier bij Ajax is dat wel anders. Het gaat hier allemaal net wat professioneler. Ook voor mijn gevoel; bij FC Utrecht trainde je 's-middags en lag je 's-ochtends lang in bed. Hier is het door de ochtendtraining net alsof je de hele dag bij Ajax bent en de hele dag je beroep uitoefent. En zo is het natuurlijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1992 | | pagina 15