PHBRBill In dit fotografisch palet laten we het fenomeen Ajax - Feyenoord in alle uit bundigheid de revue passeren. Achter elke foto schuilt een heel eigen verhaal van de klassieke topper die vandaag voetbalminnend Nederland in zijn ban houdt. Foto 1 toont een fijne passeerbeweging van Piet Keizer ten op zichte van Rinus Israel uit de wedstrijd Ajax - Feyenoord van twintig jaar geleden. In De Meer won Ajax toen met 2-1 Foto 2 toont een moment uit de wed strijd Feyenoord - Ajax uit 1969. Doel man Eddie Pieters Graafland haalt Jo- han Cruijff naar de grond. Er zou echter geen strafschop volgen en het duel ein digde ook daarom gelijk: 1-1. In januari 1982 speelde Feyenoord - Ajax zich afin de sneeuw (Foto 3). Vooraf werd het duel gekenmerkt door de terugkeer van Wim Jansen in de Kuip. De voor Ajax uit komende oer-Feyenoorder werd door zijn vroegere fans op een ijsbal die hem midden in het gezicht raakte getrac- teerd. Gevoetbald werd er ook. Hier zien we Richard Budding en Peter Boeve in aktie. Deze editie eindigde in 2-2. In september 1983 leverde Ajax - Feye noord een monsterscore op. Het werd 8-2 in het Olympisch Stadion. Tot de Ajax-helden van die dag hoorden Gerald Vanenburg en Jesper Olsen. (Foto 4J. De laatste keer dat de beide rivalen el kaar tegen kwamen was vorige maand, toen Feyenoord in De Kuip met 2-0 won. Op Foto 5 zien we hoe Marian Dama- schin ontsnapt aan Fons Groenendijk. Op 25 november 1984 pakte Ajax beide punten in Rotterdam. Op Foto 6 zien we van links naar rechts de volgende feestvierende Ajacieden: Ronald Spel- bos, Marco van Basten, een stukje Boe ve, Sonny Silooy, Ronald Koeman en, verdekt, Frank Rijkaard. Aan het eind van het seizoen 1980-1981 versloeg Ajax de aartsrivaal in het Olym pisch Stadion met 4-1Foto 7 toont de schietende Johan Cruijff die dwars wordt gezeten door Michel Valke. Foto 8 is genomen tijdens de laatste Ajax - Feyenoord, die van het afgelopen seizoen. Verwarring heerst in het straf schopgebied van de Rotterdammers waar loan Sabau, Arnold scholten en Ed de Goeij een Ajax-treffer weten te voor komen. Ajax pakte niettemin de volle winst: 2-0 door goals van Aron Winter en Johnny van 't Schip. 19 •■v.."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 20