AJAX IS ONZE GLORIE AJAX IS ONZE CLUB Help ons de financiën voor het standbeeld van Johan Cruijff rond te krijgen. Stort je bijdrage op bankrekeningnummer 14.14.14.111 t.n.v. Stichting Standbeeld Johan Cruijff. Heb je geen bankrekening, loop dan even bij de Rabobank in je woonplaats binnen en stort je bijdrage aan de kassa. Zo kunnen wij onze waardering voor de grootste Ajacied uitdrukken; wij kunnen toch op jullie rekenen? Al vast onze hartelijke dank. Een tiental jaren geleden waren er in Ne derland maar twee clubs: Ajax en Feye- noord. Duels tussen beide clubs waren krakers en gingen steevast om de bo venste plaats. In de jaren tachtig zakte Feyenoord echter weg en werd Ajax be stookt door PSV. Gelukkig is Feyenoord weer terug aan de top en kunnen we in deze fase van het seizoen weer zeggen dat het om de bovenste plaatsen gaat wanneer de beide clubs tegen elkaar spelen. Bij onze zuiderburen kennen ze eenzelfde situatie. Daar hebben Ander- lecht en Standard Luik jarenlang de dienst uitgemaakt, totdat Standard in de jaren tachtig werd teruggeslagen uit de top. Een omkoopschandaal deed stan dard de das om, waarna Anderlecht te maken kreeg met Club Brugge en KV Mechelen. Op zaterdag 30 november was onder getekende getuige van de topper in de Belgische eerste klasse: Anderlecht - Standard. Voor het eerst sinds jaren was dat duel ook weer een echte topper om dat Standard onder trainer Arie Haan als herboren is. De rivaliteit tussen beide clubs speelde in de afgelopen jaren altijd mee maar nu, met een sterk Standard, was "Het duel van het Jaar" in ere her steld. Tot grote vreugde van de Belgi sche voetballiefhebbers, die inzien hoe gezond het is voor het Belgische voetbal wanneer Standard goed draait. Zo ook in Nederland, waar veel penning meesters merkten dat het bezoek van middenmoter Feyenoord veel minder opleverde dan vroeger. Feyenoord leef de niet meer onder het publiek en dat wakkerde de hoop op een Rotterdamse revival hoog op. Die revival is er geko men dankzij het goede werk van het duo Jansen - Dorjee. Eerder dit seizoen ver sloeg Feyenoord Ajax in De Kuip en de wedstrijd van vandaag moet de revan che gaan opleveren. Ajax zal echter moeten opboksen tegen een defensief elftal, dat weinig kansen weggeeft, en vooral tegen topclubs heel geraffineerd kan spelen. De parallel tussen Standard en Feye noord gaat dus op. Ook Standard kiest op de terugweg naar de top voor zeker heid in het spel.Blij met de opleving van de beide clubs zijn de respectievelijke supporters nog bereid het defensieve spel te accepteren. Standard won er in Brussel een belangrijk punt mee. Hope lijk zal de vergelijking met Feyenoord niet zo ver gaan want met minder dan twee punten mag Ajax niet van het veld stappen. In één opzicht zal Ajax - Feye noord echter schril afsteken tegen An derlecht - Standard. De betonnen klomp van Amsterdam-zuid is een ruïne verge leken met de schouwburg van Constant Vandenstock. Wytze van der Gaast Foto: Louis van de Vuurst 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 17