r pttJj telecompetitie niseerd, clubbladen uitgegeven, contactavonden belegd, en zo zijn er nog wel een handjevol meer aktiviteiten te bedenken. Helaas brengen dit soort bezigheden en inspanningen geen ka pitale bedragen op, die aan de club kunnen worden geschonken. En vooral dat laatste is iets, dat bij veel clubbestuurders van B.V.O.'s een doorn in het oog is. Vandaar dat supporters verenigingen steeds minder in trek zijn bij de bonzen, die het betaalde voetbal leiden. Veel van die bestuurders voelen zichzelf zo langzamerhand erg belangrijk en proberen alle macht naar zich toe te trekken. Allemaal komen ze zo graag in het nieuws en samen vormen zij het "wereldje", dat het voetbal "uitgevonden" heeft. Onlangs stond in een artikel, "clubbestuurders zouden zich meer mét en tussen de supporters moeten bewegen". Die taak is ook een beetje weggelegd door de leiders van de supportersve renigingen, maar de gelegenheid daartoe wordt hen niet altijd gegeven. Toch blijft de belangstelling, die clubbestuurders voor de modale aanhangers aan de dag leggen, miniem. Bijna al le supportersclubs in het betaalde voetbal zijn verenigd in de Landelijke Federatie Supportersverenigingen. Het aktieve be stuur van dit overkoepelende orgaan tracht binnen het betaal de voetbalgebeuren een voet aan de grond te krijgen. Het gaat erg moeizaam en niet van harte. Toch zullen deze bestuursle den moeten blijven proberen kennis en ervaring, die zij met sup porters hebben, op die plaats te krijgen waar ze horen", bij de betaalde afdeling van de KNVB. En om zich sterk te maken zul len de echte voetbalaanhangers zich bij de supportersclub van hun vereniging moeten aansluiten. Dan alleen kan er een front worden gevormd, dat mogelijk resul taten kan hebben. Zo niet, dan zal de taak van supportersvere niging langzaam wegkwijnen en zal het betaalde voetbal inder daad voor nog maar een kleine groep kapitaalkrachtige mensen zijn weggelegd. Als dat betaalde voetbal "tenminste zelf" nog toekomst heeft. Dat is ook de vraag!! H.G.Runderkamp 11 M

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 11