Hij kon vloeken en hij kon tieren. Hij kon verschrikkelijk te keer gaan in het veld, met maar één doel voor ogen: winnen. Maar vooral: hij kon geweldig voetballen en gelukkig kan hij dat nog steeds, al doet hij dat sinds maandag 18 novem ber niet meer voor Ajax. Met pijn in het hart zwaaiden de Ajax- supporters Jan Wouters vaarwel. De man die jarenlang het hart en de ziel van Ajax vormde kreeg een fantastisch aan bod van Bayern München en op zijn eenendertigste liet Jan die kans niet lo pen. Hij had er al langer geen geheim van gemaakt bij een eventuele kans om in het buitenland bij een topclub te kun nen gaan spelen, die te grijpen. Jammer voor Ajax, dat de tactisch be kwame strijder zeker zal gaan missen. Aan de vooravond van het seizoen 1985 - 1986 kwam Jan Wouters de Ajax-gele- deren versterken. Zelden werd een spe ler met meer scepsis door het publiek en de pers ontvangen dan Jan Wouters. Jan zou niet een "Ajax-speler" zijn, hij zou de techniek en de flair ontberen. Te gen de stroom van vooroordelen is (en misschien daardoor wel extra gestimu leerd) bewees Jan Wouters zich na de eerste aanpassingsperiode als een on misbare schakel in het Ajax-team. Bikkelend op het middenveld zorgde hij tussen de zo aanvallend ingestelde Aja- cieden voor het broodnodige evenwicht. Zijn talenten ontwikkelden zich in De Meer en ook voor het Oranje-elftal bleek Wouters een belangrijke steunpilaar. Momenteel is de man met de kromme benen niet weg te denken uit het Neder lands Elftal. Met Oranje beleefde Jan Wouters in 1988 een onvergetelijk hoog tepunt toen in...München het Europees Kampioenschap in de wacht werd ge sleept. Alle kenners waren het er tijdens die EK-weken over eens: Wouters was de stille tactische kracht van Oranje. Met Ajax boekte Jan Wouters ook menig succes. Na de Bekerwinst in 1986 volg de het succesvolle Cup-avontuur dat Ajax een jaar later de bokaal voor Beker winnaars opleverde. Weer een jaar later beet Ajax in de finale van datzelfde toer nooi in het zand. Met tien man werd er verloren van KV Mechelen (1 -0). Het landskampioenschap leek een onbereik baar ideaal maar in het seizoen 1989- 1990 wist Ajax dan eindelijk weer de titel te bemachtigen. Een nieuwe parel op de erelijst van Jan Wouters, die ook geko zen werd tot Nederlands Voetballer van het Jaar. Wouters, die als speler van FC Utrecht ook al eens een nationale beker won, moet het zwalkende Bayern München "body" gaan geven. Een moeilijke klus maar wie het karakter en de klasse van Jan Wouters kent, weet dat hij één van de weinige spelers op de internationale velden is die bij een ciub van standing als Bayern voor een ommekeer kan zor gen. Hoe jammer wij het ook vinden dat Jan zijn geluk elders is gaan beproeven, het succes gunnen wij hem van harte. En ui- Jan, succes en "auf wiedersehen Foto: Louis van de Vuurst teraard blijft Jan van harte welkom in De Meer. De redactie van Kick Off bedankt Wouters voor de nooit aflatende inzet die hij in de voorbije seizoenen toonde en wenst Jan en zijn gezin bijzonder veel voorspoed in hun nieuwe omgeving. Ben Tornato 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 20