Frank de Boer aanvallend in aktie voor Ajax. Dit seizoen is de linkerverdediger steeds vaker voorin te vinden. Foto: Louis van de Vuurst wel". Er klinkt een beetje spijt door in de stem van de linksachter die in de be treffende wedstrijd vaker voor het doel van Ed de Goeij verscheen dan de Rot terdamse spitsen Griga, Damschin en Taument tezamen voor Stanley Menzo. "Omdat de wedstrijd rechtstreeks werd uitgezonden kon iedereen zien hoe aan vallend ik dit seizoen speel", gaat Frank verder, "Het was echt geen incident dat ik zoveel kansen kreeg. Ik kom dit sei zoen vaker voor de goal van de tegen stander dan voorheen, omdat ik het ver dedigend goed onder controle heb en daarom aanvallend meer durf. Wanneer de vorm een beetje minder is, zal ik mij moeten inhouden. Maar op dit moment kan ik makkelijk mee naar voren." Oranje Het vreemde is dat bondscoach Michels anders denkt over de vorm van Frank de Boer. Na zes opeenvolgende interlands liet Michels de Ajax- verdediger in figuurlijke zin links liggen. Ten faveure van de, met alle respect, oude Adrie van Tiggelen van PSV. Frank mocht opdraven tegen de Olympiërs van Portugal toen Oranje in De Kuip tegen de Lusitanen speelde en "spijker" Van Tiggelen de "eer" had om tegen Futre aan te treden. Een nieuwe teleurstelling voor Frank die zegt:" Ik ging er echt van uit dat ik geselecteerd zou worden. Het draaide goed in de wedstrijden vlak voor die interland en daarom viel het tegen dat ik er niet bij zat. Al kan ik moeilijk teleurgesteld gaan doen, ik ben nog jong en kan nog zat interlands spelen. Daar hou ik mij aan vast. Daarbij komt, dat het niveau van het Olympisch Elftal ook best hoog ligt en de sfeer en de spanning hetzelfde is als bij Oranje. Voor de jongens die altijd bij dat Olympisch Elftal zitten is dat team heel belangrijk. Ze richten alles op de Olympische Spelen, ze leven er helemaal voor. Dat ligt voor mij iets anders. Ik wil naar het Europees Kampioenschap in Zweden. Pas wanneer dat niet lukt komen de Olympische Spelen in beeld. Een grote stap terug is dat niet, zo'n evenement maak je natuurlijk niet iedere dag mee." Ronald Dat in het Olympisch Elftal de tweeling De Boer wordt herenigd maakt het voor Frank nog iets draaglijker dat hij niet bij Michels uitverkorenen zit. "Totdat Ronald overstapte naar FC Twente, gingen wij bij wijze van spreken dag en nacht met elkaar om," zegt Frank, "Door de afstand tussen Amster dam en Enschede is dat nu helemaal an ders. Af en toe mis ik hem. Gelukkig heeft Ronald het in Enschede best naar zijn zin. Hij heeft een leuk huis en mijn vader vertelt me dat Ronald ook goed voetbalt. Tegen FC Twente, twee weken geleden, ben ik hem in de eerste minu ten een paar keer tegen gekomen. Voor de rest had ik vooral met Youri Mulder te maken. Pas 's avonds, na de wedstrijd, liepen Ronald en ik elkaar weer tegen het lijf. Bij Ronald thuis." Ruud Pompert 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 15