ELLEN VAN ZANTEN Ellen van Zanten (van 19 december 1959) is Amster damse en één van de dochters van wijlen Jack van Zanten die tussen 1968 en 1975 de elftalbegeleider van Oranje was en in de voetbal wereld zeer bekend was als de organisator van het Amsterdam-toernooi. Samen met haar man en compagnon Frank Zwiers is Ellen een regelmatige bezoe ker van de thuiswedstrijden van Ajax. Als er één man voor het voetbalgebeu- ren leefde, buiten het gewone werk van projectontwikkelaar om, dan was het mijn vader wel. En wat doe je wanneer je als voetballief hebber drie dochters hebt? Juist, je neemt ze mee naar het stadion. Dat ge beurde dus ook met mij, ongeveer vanaf mijn zesde jaar was ik vaste klant bij voetbalwedstrijden. Ik kwam werkelijk overal. Ik zag alle wedstrijden in het Olympisch Stadion. Ik ging vaak naar het Ajax stadion en na tuurlijk miste ik de wedstrijden van het Nederlands Elftal niet. Daarnaast waren de wedstrijden van het Amsterdam-toernooi iets heel speciaals. Door mijn vaders rol bij het toernooi had ik daar ook iets aparts mee. Ja, het Am- sterdam-toernooi was ook een deel van mijn leven. Een paar jaar lang ben ik niet zo vaak meer naar het stadion gegaan. Dat had voor een belangrijk deel te maken met het overlijden van mijn vader, in april 1989. De confrontatie met zo veel men sen uit de voetbalwereld die mijn vader zo goed hadden gekend, vond ik heel moeilijk. Maar sinds enige tijd heb ik de draad weer opgepakt. Emotioneel kon ik het aan en zakelijk bleek het ook interes sant. Twee jaar geleden ben ik met Frank Zwiers mijn eigen projectinrichtingsbe- drijf gestart: ZWIERS VAN ZANTEN. In dat bedrijf zorg ik voor de vormgeving en het design. Onze specialiteit is het verzorgen van vloeren en vloerbedek king aangevuld met zonweringsproduc ten en raamdecoraties. Ook verzorgen wij inrichtingen. Van klei ne tot grote bedrijven, van een kunst grasveld, tennistapijt, winkels, scholen tot een compleet kantoorpand. Een nieuw stadion inrichten iijkt ons een fan tastische uitdaging. Met onze relaties bezoeken we alle thuiswedstrijden van Ajax. Zo combineer je het aangename met het zakelijke, nietwaar? In het sportcafé, dat elke zon dag in de sportzaal van Ajax wordt inge richt, doen we ons tegoed aan het voor treffelijke eten. Het is er een uitstekend trefpunt waar ik veel mensen tegenkom die ik nog van vroeger ken. Bij die ontmoetingen komt het gesprek als vanzelfsprekend op mijn vader. Ik vind dat niet erg. Ik ben altijd heel trots op hem geweest. Ik weet als geen ander dat hij zich altijd volledig heeft ingezet voor zijn hobby en zijn passie, het voet bal. Hij vond het fijn om in die wereld be zig te zijn en jonge voetballers op allerlei gebied te adviseren. Als zijn naam weer eens valt, voor, tijdens en na de wed strijden van Ajax, dan spijt het me dat hij er niet gezellig bij kan zijn. Ellen van Zanten Tecmessa is in het toneelstuk "AJAX" van de klassieke Griekse toneelschrijver Sophocles, de vrouw van de Griekse held, naar wie de voetbalclub werd genoemd. 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 9