AJAX - SVV/ DORDRECHT '90 Na de competitiethriller in de Rotter damse Kuip van afgelopen zondag gaat het programma onverdroten voort met de volgende afspraak. Het affiche van Ajax - SVV Dordrecht '90 spreekt na tuurlijk minder aan dan de klassieker on der de Nederlandse wedstrijden. Echter, de Derby van Nederland is achter de rug en veel tijd om er bij stil te staan is er niet. Soms is dat jammer, soms voorde lig. Opgetild Een lange traditie kent Ajax - SVV Dor drecht '90. Wanneer we heel zuinig wil len zijn, dan is er van traditie zelfs hele maal geen sprake. U weet het, de Dordtse combinatie is de vrucht van een merkwaardig samengaan tussen het Schiedamse SVV en Dordrecht '90. Die aktie besloot het uitermate enerverende seizoen 1990-1991 en deed niet alleen in de Rijnmond heel wat stof opwaaien. In feite waren er meerdere clubs direct betrokken bij de fusie-plannen van de heren Den Braven (namens Dordrecht '90) en Van Dijk (namens SVV). Kwam er nu wel of niet een extra plaatsje vrij in de PTTTelecompetitie? NAC en Heeren veen hoopten vergeefs. Omdat SVV zich redde werd Dordrecht opgetild naar de hoogste divisie. Van de Dordste selectie bleef overigens weinig over. Het meerendeel van de voetballers die onder de nieuwe naam gingen uitkomen kwam uit de garage van John van Dijk. De gehoopte soepele start kon SW Dordrecht '90 meteen al vergeten. Vanaf de eerste stappen op de grazige weiden bloeiden er probleempjes op. Onenig heid over de beleidsvoering dreven een wig tussen de twee bazen. Mister SVV trok zich terug en in zijn kielzog haalden ook de trainers Dick Advocaat en Peter van Velzen bakzeil. De spelersgroep morde maar maakte zoals gebruikelijk geen vuist en schikte zich onder het trai nersschap van Hans Verèl. Die had de ondankbare taak om van het losse zand een mooi kasteeltje te bouwen. Af en toe leek dat te lukken maar regelmatig stort te het bouwwerk in. Een willekeurige greep uit de uitslagen reeks die SW Dordrecht '90 in de afge lopen maanden opbouwde geeft een in druk van de scherp stijgende en dalende prestatiecurve. Thuis winst op Fortuna Sittard (2-1), Volendam (3-2) en VW (6- 1). Uit verlies van FC Groningen (5-0), PSV (5-0), Vitesse (4-1en FC Twente (5-0). Bijzonder opmerkelijk is natuurlijk de grote marge waarmee veel uitwedstrij den werd verloren. Mogelijkheden SVV Dordrecht '90 een gedoodverfde degradatiekandidaat? Zeker niet! Want ondanks alle strubbelingen bezit de club een spelerspotentieel met mogelijkhe den De naam van de keeper van SW Dor drecht '90 klinkt ieder heel bekend in de oren: Joop Hiele. De Rotterdammer had zich wat meer voorgesteld van zijn post- Feyenoord-jaren maar slaat zich moedig door de lastige periode heen, hopend op misschien nog een buitenlandse club waar hij nieuwe stimulansen vindt. Die belangrijke extra's mist Hiele natuurlijk in de modale omgeving van de Kromme- dijk. In de verdediging draaft Willy Boessen, die zo graag op het middenveld speelde, als rechtsachter op. In het centrum tref fen we een tweetal spelers die best het één en ander in huis hebben. Michel Vonk heeft kwaliteiten als mandekker en de jonge Orlando Trustfull moet als libe ro nog veel ervaring opdoen maar het talent is helder. Als het even kan speelt Trustfull vóór zijn defensie maar het kie zen van het juiste moment daarvoor ont breekt nog. Jan Mulder (ex Telstar, SVV, Sparta, Feyenoord en Volendam) bezet vol over gave de linksback-positie. Een alterna tief voor die plaats is de jonge Errol Re- fos. Op het middenveld heeft Peter Barend- se een centrale plaats. In die regio van het SVV Dordrecht '90 team wordt Ba- rendse geassisteerd door Jerry Simons, Dean Gorré en Warry van Wattum. Romeo en Romano In de voorhoede komt de snelheid en de fantasie van Romeo Wouden en Ro mano Sion goed van pas. De linksbeni ge Wouden is snel en wendbaar en ei genlijk zijn dezelfde kwaliteiten ook van toepassing op Sion. De van Haarlem overgenomen spits geldt als "lastig" maar heeft goede voetbalbenen, en daar gaat het in grote mate om. Zijn passeertechniek stelt menige ervaren verdediger voor problemen en de entou rage van het Ajax-stadion zal vast en ze ker een motiverende uitwerking hebben op de Amsterdammer. Ben Tornato Na in de vriendschappelijke wedstrijd te gen Aalsmeer aan de knie geblesseerd te zijn geraakt en dien tengevolge een paar weken aan de kant te hebben moe ten blijven, is Fons Groenedijk alweer een tijdje terug. Na de eerste wedstrij den met pijn te hebben gespeeld keert ook de Groenendijkse vorm die we in de eerste wedstrijden van het seizoen mochten bewonderen terug.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 4