"'l A I Op 15 april 1984 maakte hij zijn debuut in het eerste elftal van Ajax en een week je na die openingswedstrijd (uit tegen AZ) werd hij na afloop van zijn tweede Ajax-optreden in triomf op de schouders van de uitgelaten supporters van het veld gedragen. Dat was bij de topwed strijd tegen PSV, toen de jongeman in kwestie een "wereldpartij" speelde en de 1 -0 overwinning van Ajax met talloze flitsende reddingen veilig stelde. We hebben het, u begreep het al, over Stanley Menzo. Aan de Ajax-keeper die dit seizoen de grens van 250 officiële wedstrijden voor Ajax overschreed wij den we bij deze gelegenheid de foto-pa gina in Kick Off. Stanley Menzo, op 15 oktober 1963 in Paramaribo geboren, is een niet weg te denken verschijning in de opstelling van Ajax. En dat is niet alleen omdat Stanley een voortreffelijke doelman is maar ook omdat hij er altijd perfect uit ziet. De keuze van zijn tenue zorgt altijd voor ge sprekstof. Stan ziet er altijd goed uit, zo is dat: Stan the Man! Sinds het laatste Amsterdam-toernooi heeft Stanley Menzo er ook een selecte groep supporters bij. Tijdens de wed strijd Ajax - Fluminense stonden de voetballers van de Italiaanse kampioen Sampdoria achter het doel en zij bewon derden openlijk de kwaliteiten van Men zo. De oh's en ah's waren niet van de lucht en met name de sprintsnelheid van "vliegende kiep" Menzo sprak de Itali aanse sterspelers aan. Op foto 1 (Ruud Voll) zien we Stan in een heel relaxede pose tijdens de perspre sentatie aan het begin van het seizoen. Foto 2 (Cor Mooij) werd op dezelfde dag gemaakt. Het is het officiële portret van de Ajax-keeper die echter een nieuwe trui heeft aangetrokken. Stanley met zijn dochtertje. Dat leverde het volgende mooie plaatje op (Foto 3, Jan Onclin), genomen tijdens de Open Dag. Zo heel veel komt Stanley Menzo niet onder druk in wedstrijden, zeker niet wanneer het thuisduels betreft. Wan neer Ajax scoort viert Stanley Menzo zijn feestje in eenzaamheid. Het lot van elke keeper, hier in beeld gebracht op foto 4 (Louis van de Vuurst). De laatste foto (foto 5, Ruud Voll) van de serie "Stan the Man" toont het moment waarop Menzo door Voorzitter Michael van Praag gehuldigd/wordt voor het spelen van 250e wedstrijd. Die huldiging vond plaats voorafgaande aan Ajax - RKC. 5 I M 1 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 25