r FC TWENTE - ««LASER AJAX - VITESSE ter ZONDAG 24 NOVEMBER FC Twente-uit. Nooit makkelijk, een ie der die het voetbal volgt weet dat FC Twente - Ajax tot de "zware dobbers" in het voetbalseizoen hoort. De Tukkers, die het dit seizoen weer heel goed doen, weten zich juist tegen Ajax altijd opti maal te motiveren. Op zondag 24 no vember (over vier dagen) staat deze wedstrijd op het programma en Ajax weet wat het te wachten staat. Het vorige seizoen pakte Ajax beide punten mee uit Enschede en dat was een paar jaar lang niet gebeurd. In het Diekman-stadion treft Ajax een te genstander die zowel jeugdig elan als de nodige routine herbergt. Tot de laatste categorie spelers horen centrale verde diger Fred Rutten, aanvaller Robin Sch midt en natuurlijk keeper Hans de Ko ning die lange tijd uitgeschakeld was met een blessure. Bij de "jonge honden" van FC Twente horen twee spelers die ook in het Ajax-shirt hebben gespeeld. Ronald de Boer ging in de afgelopen zo mer over van De Meer naar het Diekman en bij de Twentse club is men bijzonder ingenomen met de tweelingbroer van Frank. De andere ex-Ajacied die juist in dit seizoen furore maakt is Youri Mulder. Youri voetbalde één jaar in het tweede elftal van Ajax om vervolgens via de amateurs bij FC Twente te belanden. Een belangrijke speler die helaas waar schijnlijk zal ontbreken is Marcel Peeper. De ongelukkige Marcel voetbalde als jeugdspeler ook bij Ajax maar kampt nog steeds met de naweeën van een ge compliceerde beenbreuk die hij tijdens zijn eerste interland opliep. Marcel Peeper is één van de ex-Ajacie- den die uitkomen voor FC Twente, Ajax' tegenstander over vier dagen in Ensche de. De ongelukkige Amsterdammer is nog steeds niet volledig fit na zijn been breuk, opgelopen in zijn eerste interland. ZONDAG8 DECEMBER Noteert u de volgende datum in uw agenda: zondag 8 december. Drie da gen na Sinterklaas treedt Ajax in De Meer aan tegen Vitesse. Vorig seizoen was dat duel goed voor een uitverkocht Olympisch Stadion. Dat kwam uiteraard door de speciale situatie waarin Ajax op dat moment verkeerde. Het was de laat ste competitiewedstrijd van het seizoen en Ajax had nog een kleine kans om de landstitel te grijpen. Daarvoor moest Ajax met grote cijfers van de Arnhem mers winnen, dat lukte jammer genoeg niet. Bij 3-0 bleef de score steken waar door PSV, dat op dezelfde dag met 3-0 van Volendam won, twee doelpunten op Ajax voor bleef. Eerder in dit seizoen kwamen Ajax en Vi tesse elkaar in het stadion Monnikenhui ze tegen. De wedstrijd eindigde in 0-0 en met een nare blessure voor Johnny Hansen, die na een botsing met Frank de Boer met letsel aan de mond het veld moest verlaten. Ook dit seizoen is Vitesse een meer dan redelijke middenmoter en het duel van zondag 8 december belooft andermaal een fijn spektakel op te leveren. Wanhoop bij Vitesse-doelman Raymond van der Gouw. Ajax in het Olympisch Stadion heeft tegen Vitesse de stand op 2-0 gebracht. De score zou uiteindelijk oplopen tot 3-0, niet genoeg om Ajax de landstitel te brengen. 24

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 24