SPAANSE FURIE VOOR AJAX Op vrijdag 8 november, iets na het mid daguur, rolden in Geneve de buisjes uit de bokaal tijdens de loting van de acht ste finale van het UEFA Cup-toernooi. "Osasuna Pamplona" stond er op het ene briefje en het andere bevatte de vol gende tekst: "Ajax Amsterdam". Een Spaanse tegenstander derhalve voor Ajax en de laatste keer dat zoiets voorkwam was in het seizoen 1986 - 1987 toen Ajax in de halve finale van het Europa Cup-toernooi voor Bekerwin naars Real Zaragoza uitschakelde. De Club Atlético Osasuna is internatio naal niet zo'n bekende club maar het af- Eugenio Bustingorri, de in Pamplona ge boren maar in 1990 van Atletico de Ma drid teruggekeerde verdediger van Osa suna. gelopen seizoen plaatste het zich met een fraaie vierde plaats achter kam pioen Barcelona, Atlético de Madrid en Real Madrid, De vierde positie was de hoogste rangschikking uit de clubhisto rie. Drie jaar eerder eindigde Osasuna op een vijfde plaats die toen net geen recht gaf op Europees voetbal. De vier de positie van vorig seizoen was wel ge noeg om zich te plaatsen voor het UEFA Cup-toernooi. Het is niet de eerste keer dat Osasuna zich in het Europese voet bal manifesteert. In het seizoen 1985- 1986 bereikte Osasuna de tweede ron de. Na eerst het belgische Waregem te hebben uitgeschakeld dolf het in de tweede ronde het onderspit tegen Glas gow Rangers. Osasuna werd op 20 november 1920 opgericht en speelt in het Estadio El Sa- dar in Pamplona. Het stadion, dat in 1971 in gebruik werd genomen, heeft een capaciteit van 25.000 en is, gelijk de meeste Spaanse stadions, reuze sfeervol. De tribunes staan lekker dicht op het veld en de vrijwel volledig over dekte tribunes lopen in een ovaal rond het veld. Voetbal is niet de enige sport die er bij Osasuna wordt bedreven. Er bestaat ook een zwem afdeling, een schaatsaf- deling en een sectie waar het traditione le Baskische pelota wordt gespeeld. De club telt zo'n 1250 leden en de voorzit ter is Fermln Ezcurra Esain, die al vanaf het seizoen 1971 - 1972 die positie be kleed. CA Osasuna wordt getraind door de 47-jarige Pedro Maria Zabalza die als speler niet alleen voor Osasuna, maar ook voor onder andere Barcelona en Athletic de Bilbao uitkwam. Met Barce lona won hij twee Spaanse bekers en Zabalza droeg zeven keer het shirt van de nationale ploeg van Spanje. Na eerst als jeugdtrainer bij Osasuna te hebben gewerkt nam Zabalza tijdens het sei zoen 1986-1987 het trainerswerk over van de Joegoslaaf Ivan Brzic. Het grootste deel van de selectie van CA Osasuna bestaat uit spelers uit het Baskenland. Maar de bekendste voet baller is ongetwijfeld een Pool: de aan valler Jan Urban, vorig seizoen topsco rervan Osasuna in de "Primera Division" met dertien doelpunten. De Poolse international kwam in 1989 van Gornik Zabrze en hij vormt met de 21 ja rige Aguila (afgelopen zomer overgeno men van Logrones) de aanval van Osa suna. In de met 3-2 gewonnen uitwedstrijd tegen Vfb Stuttgart maakte de 29-jarige Urban twee doelpunten. De derde treffer kwam op naam van Miguel Angel Merino. In het Osasuna-doel staat Roberto en de verdediging wordt gevormd door Do mingo Larrainzar, José Luis Pepin, de van Real Madrid gekochte Joegoslaaf Pedrag Spasic en Eugenio Bustingorri. Op het middenveld spelen Inigo Larrain zar, de jongere broer van de verdediger, Angel Martin Gonzalez, Miguel Angel Merino en Martin Dominguez. In de voorste lijn vinden we de eerder ge noemde Urban en Aguila. Tot de vaste invallers horen de aanval lers José Angel Cholo, Pedro Arozarena (verdediger), Miguel Angel Sola (mid denveld) en de tweede Joegoslaaf, mid denvelder Soren Stevanovic die vóór het seizoen 1991 -1992 werd overgenomen van Partizan Belgrado. De enige Spaan se international van Osasuna is José An tonio Martin Dominguez. Osasuna trof in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi het Bulgaarse Slavia Sofia. De eerste (uit)wedstrijd werd met 1 -0 verloren maar in eigen huis zette Osasuna orde op zaken, het werrd 4-0 door goals van Bustingorri (2x), Cholo en Sola. In de tweede ronde verraste Osasuna het favoriete Vfb Stuttgart. In El Sadar bleef het 0-0, in Stuttgart won Osasuna met 3-2. De eerste wedstrijd tussen Ajax en Osa suna wordt op woensdag 27 november in Pamplona gespeeld. De return vindt veertien dagen later plaats, op 11 de cember. 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 23