- OSASUNA 12 AJAX Op 27 november aanstaande zet Ajax in het Estadio El Sadarvan Pamplona zijn eerste stappen op weg naar de kwartfi nale in het UEFA Cup-toernooi. Wanneer er tegen Osasuna,de nummer vier van het vorig seizoen in de Spaanse Primera Division, een goed resultaat wordt behaald moet Ajax het karwei op 11 december in het Düsseldorfer Rhein- stadion kunnen afmaken. Makkelijk zal het echter geenszins zijn. Club Atlético Osasuna was het vorig jaar de revelatie van het seizoen en was maanden lang de nummer twee in de eerste divisie, achter de gedoodverfde kampioen Barcelona. Aan het eind van de rit eindigden Atlético de Madrid en Real Madrid nog boven de Basken maar die vierde positie werd luid bejubeld. Osasuna had indruk gemaakt. Volgens de typisch Baskische stijl bestaat het elftal van trainer Zabalza vrijwel uitslui tend uit jongens die zijn opgeleid in de eigen jeugdelftallen. Onder het eerste elftal kan Osasuna putten uit de oplei dingselftallen Osasuna Promesas en De selectie van Club Atlético Osasuna Roberto keeper 29 aar Pepin verdediger 32 aar Arozarena verdediger 25 aar De Luis verdediger 27 aar Larrainzar I verdediger 21 aar Martin Gonzalez verdediger 27 aar Bustingorri verdediger 27 aar Spasic verdediger 26 aar Ibanez middenvelder 27 aar Merino middenvelder 25 aar Sola middenvelder 34 aar Larrainzar II middenvelder 20 aar Stevanovic middenvelder 25 aar Edu middenvelder 21 aar Martin Dominguez middenvelder 27 aar José Mari middenvelder 20 aar Pascual middenvelder 20 aar Cholo aanvaller 29 aar Urban aanvaller 29 aar Camilo aanvaller 28 aar Aguila aanvaller 21 aar Trainer: Pedro Maria Zabalza, 47 jaar Pedro Maria Zabalza, ex speler en huidi ge trainer van Osasuna. Osasuna Juvenil. De afgelopen jaren le verde die kweekvijver een aantal grote talenten op. Bij voorbeeld Juan Antonio Goicochea, de huidige steraanvaller van Barcelona en het Spaanse nationale elf tal, begon zijn loopbaan bij Osasuna, waar zijn moeder zelfs werkte als con cierge van het stadion El Sadar. Een an dere redelijk bekende speler die bij Osa suna zijn eerste voetbalschreden zette is keeper Juan Carlos Unzue die uitkwam voor Spanje Onder 21 jaar en via Barce lona bij zijn huidige club Sevilla terecht kwam. Ook typisch Baskisch is de speelstijl van Osasuna. Die is gebaseerd op een col lectief waar het motto één voor allen, al len voor één de basis van de goede prestaties is. Het voetbal in Noord Spanje, en in het bijzonder in het Bas kenland, is voor een groot deel op En gelse leest geschoeid. Inzet, karakter en en sterke teamgeest zijn de pijlers. Het liefst speelt de ploeg van Zabalza wat af wachtend. Via de tegenaanval wordt de scherpte van de spitsen Jan Urban en Albert Aguila gezocht. In de aanloop naar de spitsen speelt drie-voudig inter- ■4 Ajax - Real Madrid in 1973. In de eer ste halve finale wedstrijd in het toernooi der landskampioenen belaagt Johnny Rep de spaanse keeper Garcia Remon. De toekijkende Madrileen is Pirri.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 13