BERT VERHAGEN OPZOEK NAAR EEN NIEUWE UITDAGING 9 weet ook dat zijn eigen vorm ook niet je van het is. Verhagen: "We hebben tegen Volendam natuurlijk een hele slechte wedstrijd ge speeld. We hadden daar met het hele team schuld aan, maar Eugene Hanssen en ik waren de zondebokken. Schrijven ze dat je te traag bent. Dat gaat aan je vreten. Tegen Vitesse speelde ik nog wel goed, maar daarna ging het duidelijk minder. Weetje, we hebben best een leuk team, maar het is zo afgeroomd. Ze hebben de beste spelers laten gaan, zo als Van Loen, Fraser en Suvrijn. Op een gegeven moment gaat dat zich wreken. Iemand als John van Loen was voor ons zeer waardevol. Ajax heeft één van de beste spitsen in huis, alleen beseffen ze dat nog niet. Jammer." De ontmoeting tussen Ajax en Roda JC die vandaag in De Meer zijn beslag krijgt, is misschien wel het meest van belang voor Bert Verhagen, de voor stopper van de Limburgers. Omdat Ver- hagens spel in de afgelopen periode het één en ander te wensen over liet, is Ajax - Roda JC voor Bert dé gelegenheid om te laten zien dat hij wel degelijk kan voet ballen. Na een vernietigend oordeel over zijn kwaliteiten, geuit door Roda-be- stuurslid Nol Hendriks in Voetbal Inter national van twee weken terug, wil Bert Verhagen maar één ding: "Beter preste ren en als Roda JC mij geen zekerhe den kan bieden, weg bij de club." Balen "Het is niet zo, dat ik nu al weg wil", zegt Verhagen, "ik wil gewoon zekerheid hebben. Dit voetbalwe reldje is toch al zo on zeker. Het ziet er mooi er uit dan het in werkelijkheid is. Mijn contract loopt aan het eind van dit seizoen af. In december willen ze met mij gaan praten, ik hoop dat dat dan ook gebeurt. Zelf naar ze toestappen doe ik niet, want dan sta je meteen zwak. Ik weet dat ik een aantal wedstrijden beneden mijn kunnen heb gespeeld, maar wanneer een bestuurs lid je zo naar beneden haalt en je als traag en blessuregevoelig om schrijft, dan baal je be hoorlijk. Ik bedoel, ik speel al zo'n vijf a zes jaar bij eredivisieclubs. En gaat het dan even niet goed, geven ze gelijk op je af. Daar word je toch niet goed van. Laat hij het dan liever meteen midden in mijn gezicht zeg gen." Bert is boos. Maar hij Bert Verhagen van bin nenuit de club bekriti seerd maar daarom te gen Ajax extra gemotiveerd. Foto: Angela Reihtjes Buitenland Bijna kon Bert Verhagen aan het begin van dit seizoen beginnen bij Tottenham Hotspur of bij KarlsruherSC. Maar van wege een te hoge vraagprijs ging het buitenlandse avontuur niet door. Toch hoopt Bert nog eens in het buitenland aan de slag te kunnen. "Ik wil nog wat geld verdienen", verklaart Bert, "ik moet toch iets achter de hand hebben. Duits land of België trekt me wel. Italië en Spanje zijn voor de grote jongens. Daar hoor ik niet bij, noem mij maar een sub topper. Wat Nederland betreft zou ik wel willen eindigen bij een club als Willem II. Omdat Jan Reker daar zit, aan hem heb ik veel te danken. En ook omdat ik dan wat dichter bij mijn familie ben. Ik zie ze veel te weinig. Nee, in Limburg wil ik ze ker niet eindigen. Dat mag je er absoluut in zetten. Ik heb een aantal jaren bij PSV gespeeld, een aantal jaren bij VW en nu bij Roda. Ik heb het hier nu wel gezien, de uit daging is weg. En dan kun je maar één ding doen: een nieuwe uit daging zoeken." Ajax De wedstr ijd is dus ex tra belangrijk voor de Roda-verdediger. Ver hagen: "Natuurlijk wil ik juist nu goed preste ren tegen Ajax, maar ik laat me daarbij niet lei den door rancuneuze gevoelens. Ik doe het voor mijzelf. Ik ben zeer zelfkritisch, ik weet dat ik het niet van mijn techniek moet hebben maar van karakter en inzet. Onverzettelijkheid is mijn kenmerk en die onverzettelijkheid wil ik vandaag tonen. Nogmaals, we hebben een goede pioeg en wanneer Ajax niette snel scoort geef ik ons een grote kans. We zouden best nog eens voor een verrassing kunnen zorgen." Angela Reintjes

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 9