13 teren maar het verwerken daarvan is een ander verhaal. Maar, om de woorden van Ron Willems aan te halen, niet zielig doen. In de Beenhakkeriaanse seizoenen kwam Ron met zekere regelmaat binnen de lijnen. Het streven, een vaste plaats in de basiself, werd echter nooit bereikt en daar had de doorbraak van Dennis Bergkamp, op de positie waarvoor Ron Willems indertijd was aangetrokken, ook alles mee te maken. Als pinch hitter maakte Ron zich echter zeer geliefd bij het publiek. De band tussen de voetbal ler en de aanhang heeft zeker te maken met de manier waarop Willems de te leurstellingen opving (nooit zeuren, steeds goed gemutst) én met de wijze waarop hij, wanneer hij inviel, de mou wen opstroopte en alles gaf. Kampioensgoal Een absoluut hoogtepunt in zijn versnip perde Ajax-loopbaan tot nu toe was zijn goal op 29 april 1990. Niet zo maar een doelpunt, weten we. Ajax speelde in De Meer tegen Roda JC en de landstitel lag binnen handbereik. Ten minste, dat ver onderstelde men voorafgaande aan de wedstrijd. Het wrede lot speelde con current PSV in de kaart. Ajax' tegen stander, Roda JC, kwam diep in de tweede helft op een 2-0 voorsprong. Vlak voor tijd bracht Wim Jonk. Ajax dichterbij en in de allerlaatste minuten was het Ron Willems die met een droge knal het stadion in een waanzinnige ex tase bracht. Beroemd is de foto van een wegsprintende Ron Willems die aan de zijlijn doorzijn elftalgenoten wordt opge vangen. Dol van blijdschap om dat doel punt dat Ajax in praktijk het lang verbei de landskampioenschap bracht. De zoete herinnering aan de mooie april zondag zal ongetwijfeld af en toe door het hoofd van Ron Willems wandelen. Toen was hij de held van Ajax en in de geschiedschrijving van de club zal zijn Ron Willems in aktie: altijd volle inzet. naam onuitwisbaar in verband worden gebracht met de titel van 1990. Maar van herinneringen alleen kun je niet leven. In dit seizoen werd het stiller dan ooit rond Ron. Nieuwe problemen met de fysieke gesteldheid trokken een zwa re wissel op de veerkracht van de sym pathieke middenvelder. Je moet wel heel sterk in je schoenen staan om zo'n reeks van tegenslagen te kunnen ver werken. Ron probeert het, maar het lukt niet altijd. Stil zit hij na de krachttraining aan de bar van het spelershome zijn vla- flip naar binnen te lepelen. Hij kent de si tuatie: echt deel uitmaken van de selec tie is er niet bij. Van de ongetwijfeld goed bedoolde belangstelling over zijn gezondheid wordt hij zo langzamerhand gek. Het enige dat hij wil is een einde aan de donkere tunnel waarin hij nu al weer een paar maanden is verdwaald. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 13