UTRECHTS NIEUWSBLAD Het gaat u uiteindelijk toch ook om de score? DeVries&Co mmunicatie Kinzo gereedschap Mooi om te zien, machtig om mee te werken IEDERE MAANDAG UN-SPORT MET O.A. ALLES OVER FC UTRECHT IN HET UN ST AA T WAT JE PERSOONLIJK RAAKT No. 9 Seizoen 1991-1992 Vanmiddag alweer de tweede topper binnen vijf dagen in de Galgenwaard: FC Utrecht-Ajax. Alvorens wat dieper op deze wedstrijd in te gaan, willen wij toch nog even terugkomen op het duel van woensdagavond tegen Real Madrid. Ondanks het feit dat de Spaanse over winning naar onze mening geflatteerd was, moeten wij ook stellen dat de zege van Real Madrid niet onterecht was. De FC was een maatje te klein voor deze opponent. En dat is absoluut geen schande. Wij mogen trots zijn op de ma nier waarop de Utrecht-spelers zich ver weerd hebben. Individuele fouten lagen aan de Spaanse goals ten grondslag en dan houdt het op. Maar FC Utrecht heeft de gehele wedstrijd door geknokt voor een goed resultaat, zonder daarbij tot onnodig hard spel te komen. Het is niet gelukt, maar het is een prach tige herinnering. Fantastische voetbal lers als Robert Prosinecki en Gheorghe Hagi zullen wij niet snel meer tegenko men in de Galgenwaard. Robert Roest Een speciaal woord voor onze jonge verdedigende middenvelder. In het Olympisch elftal was Roest de absolute uitblinker in de belangrijke wedstrijd te gen Portugal. Tegen Real Madrid liet hij weer zien uit het goede hout gesneden te zijn. Daarom was het zo sneu dat juist hij in eigen doel kopte. Laten we maar zeggen dat het dingen zijn die je mee moet maken als voetballer, Robert. En dat jij er alleen maar sterker van kunt worden. Dennis Bergkamp Vanmiddag kan Robert zijn lol weer op, want hij zal hoogstwaarschijnlijk Dennis Bergkamp als opponent krijgen en dat is ook niet een van de minsten. Maar heel Ajax is momenteel sterk. Al blijft het voor ons natuurlijk even afwachten of Johnny van 't Schip inmiddels weer be reid is om zijn vertrouwde plek op de rechtervleugel in te nemen. Speelt Van 't Schip niet, dan krijgen wij John van Loen weer eens te zien in de Galgen waard. Kunnen leuke duels worden met onze aanvoerder Johan de Koek. Hopelijk is Wlodi Smolarek weer op tijd fit. Onze sluwe poolse aanvaller liet woensdag weer eens zien waarom hij zo belangrijk is voor FC Utrecht. Ruim vier dagen is niet echt veel om een spe ler op te lappen, maar waar hoop is is le ven. Meerdere spelers zullen last heb ben van het zware programma dat FC Utrecht momenteel dient af te werken. Beide clubs hebben een zeer druk programma. Woensdag - zondag - woensdag zijn schering en inslag. Of woensdag -zaterdag - woensdag zo als u wilt. Aanstaande woensdag die nen beide ploegen alweer aan te tre den. FC Utrecht moet naar Vitesse, terwijl Ajax thuis tegen Willem II speelt. Voor Ajax liggen de daarmee gepaard gaande problemen minder moeilijk dan voor de F.C. Belangrijkste in deze is natuurlijk het aantal spelers dat de Amsterdammers onder kontrakt heb ben. Waardoor blessures en/of vorm verlies onherroepelijk tot vervanging leiden. Wellicht niet na één of twee wedstrijden, maar drie zwakke duels en de vervanger staat al klaar. Die weelde kent Ab Fafié niet. Zijn mo gelijkheden zijn duidelijk geringer, maar dat is inherent aan het lot van een sub-topper in Nederland. De spe lers van FC Utrecht zijn niet gewend aan de woensdag - zondag - woens dag cyclus. Fysiek is het wel op te brengen, maar tegen SW-Dordrecht '90 bleek dat het concentratieverlies oplevert. Dat is echter niet te vermij den. Voordeel voor Fafié is dat hij zijn spelers niet écht behoeft te motiveren als de naam van de tegenstander Ajax luidt. Dat doet de naam zelf wel. Spe len tegen Ajax is voor iedere voetbal lereen uitdaging. Met het voordeel dat een nederlaag tegen Ajax veelal niet onoverkomelijk is. Al mag het natuur lijk niet met grote cijfers, want dat werkt wel degelijk door. Maar de Amsterdammers zullen hoogstwaarschijnlijk al héél blij zijn met een kleine overwinning. De resul taten die Ajax de laatste jaren in de Galgenwaard behaalde, (twee gelijke spelen in de laatste vijf jaar) geven aan dat Ajax een zware middag tegemoet gaat. En niet alleen door de statistie ken. FC Utrecht is gewoon een heel moeilijk te kloppen ploeg. Zeker thuis. Sinds de nederlaag tegen Heeren veen op 2 september 1990 heeft geen enkele ploeg uit de PTT Telecompetite Officieel Programma re UTRBCHT THUir1 FC UTRECHT - AJAX Ab Fafié. Drukwerkproduklies en Reclameontwerpen Amsterdamsestraatweg 869 3555 ^.^7,9 Tel. (030) 442321 /442166 - Fax (030) 441799 Achterste rij v.l.n.r.: Stanley Menzo, Dennis Bergkamp, Johnny Hanssen. Laszlo Jambor (fysioloog). Wim Jonk, Michel Kreek en Edwin van der Sar. Middelste rij v.l.n.r.: Frank de Boer, Robbie Alflen, Marciano Vink, Alphons Groenendijk, Bobbie Haarms (ass. trainer), Leo Beenhakker (inmiddels naar Real Madrid), Louis van Gaal (trainer/coach), Ron Willems, John van Loen, Dan Petersen en Bryan Roy. Voorste rij v.l.n.r.: Pim van Dord (fysiotherapeut), Aron Winter, Danny Blind, Johnny van 't Schip, Michael van Praag (voorzitter), Jan Wouters, Stefan Pettersson, Sonny Silooy en Sjaak Wolfs (materiaalverzorger). 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 1