Blijft Eerste Keus NDRÉ REGLEMENT EER JÊ Jtfk ÊÊETtKÉTÈÊEÈ S. .v> .,v v' -S punt voor een gelijkspel werd gege ven, en strafschoppen alleen nog noodzakelijk waren om het program ma voor zondag te bepalen. Ironisch genoeg eindigden alle vier de ploegen gelijk met één overwinning en één ne derlaag, maar de overwinning kwam niettemin meer dan duidelijk terecht bij Dinamo Kiew. Na een stroef begin schoten de Russen, met in de ploeg onder meer Belanow, Blochin, Demia- nenko en Michailitsjenko, Botafogo volkomen aan flarden: 6-0, meer dan voldoende om op doelsaldo het toer nooi te winnen. In 1989 was er een Belgische over winning met een flinke Nederlandse saus in de personen van Bosman, Er- win Koeman en Hofkens, die KV Me- chelen een succesvolle periode in de clubgeschiedenis bezorgden; saillant was daarbij dat een jaar eerder Ajax in de Europa Cup ll-finale door datzelfde Mechelen was geklopt. Hoewel het puntensysteem tot tevre- 'denheid stemde, werd in 1990 beslo ten tot een kleine aanpassing: een overwinning leverde voortaan drie pun ten op, een gelijkspel leverde één punt op alsmede een serie strafschoppen op die de winnaar aan een extra punt hielp. Het deelnemers werd gevormd door twee Belgische (Mechelen en Brugge) en twee Nederlandse clubs (PSV en Ajax), die kruiselings tegen el kaar speelden zodat de kans werd vermeden op een vroegtijdige Ajax-PSV die het gewicht van de competitie-ontmoetingen mogelijk zou kunnen doen verminderen. Wat gerekend leverde tenslotte op dat de Bruggenaren dit zestiende Amsterdam-toerpooi wonnen. De Holland—Belaie-formule is voor dit jaar losgelaten, wel zijn opnieuw PSV, dat met het verdwijnen van de Philips- cup de laatste jaren geen 'eigen' toer nooi meer heeft, en Ajax vertegen woordigd. Daarnaast de Italiaanse kampioen Sampdoria (winnaar van 1988) en het Braziliaanse Fluminense, dat eenmaal eerder (in 1978) meedeed maar toen als laatste eindigde en dus nog iets recht te zetten heeft. Evert Vermeer Tabak Kadoshop Staatsloterij Een kado kopen voor hem of haar, vraag het VOORVERKOOP-AJAX-CARRE -schuin t/o de molen - AMSTERDAMSE WEG 149 AMSTELVEEN TEL: 020 - 6 41 55 90 Elke ploeg speelt twee wedstrijden. Punten: overwinning 3 punten gelijkspel, maar winst na het nemen van strafschoppen 2 punten gelijkspel; maar verlies na het nemen van strafschoppen 1 punt verlies 0 punten Bij een gelijk aantal punten beslist: 1. het doelsaldo 2. bij gelijk doelsaldo tellen de gescoorde doelpunten vóór dubbel (4-2 is beter dan 2-0). 3. wanneer ook het doelsaldo gelijk is, wordt de beker verloot. Op een doordeweekse trainingsavond op Voorland kan je hem zomaar in het clubgebouw van Ajax' amateurafdeling tegen het lijf lopen: Leo Beenhakker. De man die talloze kleedkamers over de gehele wereld van binnen zag, drie jaar lang bij de 'Koninklijke' de scepter zwaaide en tot twee keer toe het Ne derlands Elftal onder zijn hoede had, hóeft daar helemaal niet te zijn. Hij fs er wel. Gewoon, omdat hij van de spe cifieke voetbalsfeer in de kantine houdt. Gewoon, omdat hij nieuwsgierig is naar het linksbackie in de C-2 of van de trainer van het zaterdag-elftal wil horen wat er beter kan. Daar, op Voorland, houdt Leo Been hakker, 'Don Leo', voeling met het warm kloppend hart van Ajax. Hij kent die omgeving op zijn duimpje. In 1978 stapte hij daar als nieuwe jeugdtrainer binnen, nadat hij eerder de jonge ta lenten van Feyenoord onder zijn hoede had. En toen Leo in de zomer van 1989 naar Ajax terugkeerde en natuur lijk een kijkje ging nemen op Voorland, trof hij daar niet alleen veel oude be kenden maar ook dezelfde sfeer. De echte voetbalsfeer. Praten, discussie ren, babbelen over voetbal. Hier en daar een kwinkslag en een dolletje on der een borrel en zuigend aan een si garetje. Maar altijd die serieuze onder grond: bezig zijn met de toekomst van Ajax; weten wat er leeft en wat de pro blemen zijn van de vele anonieme krachten die onbaatzuchtig bezig zijn met de toekomst van hun club. Toen Leo Beenhakker twee jaar gele den terug kwam uit Madrid besefte hij wat hem te wachten stond. Hij wist dat hij met een jonge, grotendeels onerva ren, selektie 'aan de bak' moest. Toch Amsterdam Holiday Inn Amsterdam, De Boelelaan 2, 1083 HJ Amsterdam, Tel. 020 - 6462300 U kent vast de nieuwe naam met die bekende klank: het Holiday Inn Amsterdam. Het voormalige Crest Hotel, waarvan het adres u vertrouwd in de oren klinkt. Uitnodigende en goed verzorgde kamers. Een voortreffelijke keuken. Eigen vergaderruimtes voor zakelijke besprekingen. Dichtbij RAI en andere zakelijke centra. Goed idee om uw gasten Holiday Inn te adviseren. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 7