Zuivelhandel A.C. Hartman De Muider Keurslager Leverancier aan het spelershome van AJAX. iiit SHOor METS ONLY THE OÊMNO OLMYER Alle belegde broodjes f 1,30 Kompleet assortiment levensmiddelen, vers vlees en vleeswaren. Verstand van lekker vlees Levering van koude en warme buffetten en KEURSLAGER barbeque-party's terflank met een fitte Berry van Aerie weer in ere hersteld? Gaat de takti- sche leidersrol naar Gerald Vanenburg of naar Erwin Koeman? Tussen de namen van de verdedigers en middenvelders dwarrelt die van Jer ry de Jong als een soort Joker. Overal inzetbaar zijn is een mooie zaak maar de Amsterdammer zal het niet altijd als een voordeel zien. Hij heeft, begrijpe lijk, zijn zinnen gezet op een echte vaste positie. In de voorste linie is één man volledig zeker van zijn plaats: Romario. Maar dan moet hij er wél zijn. Eindhoven raakte even in verwarring toen de Bra ziliaanse wonderjongen vlak na het kampioenschap eiste dat de club zich naar behoren zou versterken. Hoe groot is de macht van Romario, en tot op welke hoogte accepteert men die binnen het Philips-bolwerk? U merkt het, veel vragen. Vragen die men zich bij PSV in de afgelopen pe riode ongetwijfeld ook gesteld heeft. En wie weet hebben er in de periode tussen de realiteit van deze beknopte PSV-story en de aftrap van het Amsterdam-toernooi weer veranderin gen in de samenstelling van de spe- lerssgroep plaatsgevonden. Twan Scheepers of Johnny Bosman? Dat was —alweer- een vraag, Voordat Willem Kieft zijn rentree in Eindhoven maakte. Kieft zal overlopen van gretig heid na zijn vreemde avontuur in Bordeaux. En de andere aanvallers, Kalusha Bwalya en Juul Ellerman, welke rol is er voor die twee weggelegd? Eén ding is zeker. We zullen dit sei zoen een nieuw PSV-talent te zien krij gen. Peter Hoekstra is zijn naam en in het afgelopen seizoen mocht hij al een enkele keer proeven van het voetbal op topniveau. De behendige aanvaller zou wel eens kunnen uitgroeien tot een heel aangename verrassing. Be halve zijn voetbaltechnische kwaliteiten (goede dribbel, initiatief, snelheid) is het een jongen die zich niet makkelijk van de wijs laat brengen, ook onder druk met beide benen op de grond blijft staan. Het moet een kolfje naar de hand van Robsons assistent Frank Arnesen zijn omHoekstra optimaal te begeleiden. Breekt Hoekstra door dan kan dat wel eens een verfrissende in vloed hebben op het hele elftal. 'In het tweede jaar gaat alles beter', orakelde Bobby Robson bij een terug blik op het seizoen 1990-1991. Daar mee gaf hij al min of meer toe dat het verloop van het afgelopen voetbaljaar niet volledig naar wens was verlopen. Bobby Robson rekent er op dat hij in zijn tweede Eindhovense jaar nog meer succes zal hebben. De Engelsman spreekt uit ervaring wanneer hij stelt dat een eerste jaar ook nodig is om elkaar en de omstan digheden te leren kennen. Bij de En gelse nationale ploeg trof hij dezelfde problemen en zeker de overstap naar een buitenlandse club, met een com pleet vérschillende structuur, vroeg na tuurlijk om de nodige aanpassing. Feit is dat Bobby Robson al bij zijn en tree in de lage landen werd geconfron- De vraag- en uitroeptekens die het PSV-elftal omringen zorgen er in ieder geval voor grote nieuwsgierigheid. De pure klasse die de Eindhovenaren in de ploeg hebben zorgt er bovendien voor dat het publiek volop aan zijn trekken komt David Endt teerd met een kritische pers. Ook met dat bijltje heeft Robson leren hakken want in Engeland werd hij door som mige journalisten bijna letterlijk achter volgd. De roddelpers blies elk rokend vuurtje op tot een bosbrand. Echter, ook gerespecteerde voetbalscribenten lieten regelmatig de kwaliteiten van de coach in twijfel te trekken. Zelfs de vierde plaats die Engeland op het laat ste WK bereikte vermocht die kritiek (te weinig taktisch inzicht en internatio nale kennis van zaken) niet verstom men. Vorig seizoen leek het aanblijven van de dure Robson af te hangen van het al dan niet behalen van het kam pioenschap. Toen de landstitel binnen was doofde de kritiek en kon de be minnelijke Brit met een brede glimlach het vizier op de volgende klus richten. Wij wachten in spanning af op de za ken die komen gaan en zijn benieuwd hoe de samenwerking met de kersver se assistent Frank Arnesen zich zal ontplooien. Alles goed en wel, maar de meeste steun moet komen van de PSV- spelers. Zij zijn de mannen die hun coach kunnen maken en breken. En waarom zouden ze hem willen breken? Robert William Robson aanschouwde het levenslicht op 18 februari 1933. Zijn wieg stond in Sacriston, dat ligt in Hekelveld 6, 1012 SN Amsterdam Telefoon 020-6220672 Amsterdamsestraat 1 - Muiden - Telefoon 02904-1292 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 31