VU JA DIN BOSKOV vmoea van de EDDY'S Electro Shop In 1988 was Sampdoria ook al van de partij op het Amsterdam-toernooi. De huidige Italiaanse kampioen won het toernooi en had als smaakmakers onder andere Roberto Mancini, Gianluca Vialli en Toninho Cerezo (op de foto van links naar rechts) in de ploeg. Fantasie en voetbalschoonheid ligt in het briljante spel van Roberto Mancini besloten en Beppe Dossena zal zijn bescheiden maar o zo belangrijke en geraffineerde rol als schakelspeler ver vullen. Pietro Vierchowod, die in zijn vrije tijd sterrenwichelaar is, vormt met de jonge libero het hart van de verde diging en in het doel staat een van de grote keepersbeloftes van Italië, Gian luca Pagliuca. Het is te hopen dat Toninho Cerezo van de partij is. De inmiddels 36-jarige Braziliaan speelde het afgelopen sei zoen weer als een jonge god en brengt alleen met zijn verschijning al blijdschap in de harten van de toe schouwers. Het Amsterdam-toernooi heeft voor Toninho een speciale bete kenis. In 1983 maakte hij in het Olym pisch Stadion zijn Europese clubde buut als speler van Roma. Vrijwel on getraind liet hij het volk zien wat voetballen is. 'Popeye' Attilio Lombardo steunt de voorwaartsen van Sampdoria. Nieuwe gezichten zijn er ook in de selectie van Boskov. De Braziliaan Silas kwam van Cesena. Ajax kent de aanvallende mid denvelder nog van het UEFA- Cuptoernooi toen die voetballer de Amsterdammers namens Sporting Lis sabon de das omdeed... Ook nieuw is Renato Buso. Deze twin tigjarige aanvaller debuteerde op zijn zeventiende in het shirt van Juventus in de Serie A, werd uitgeleend (en later verkocht) aan Fiorentina en heeft een gouden toekomst voor zich. Vanaf 24 juli bereidt Sampdoria zich voor op de competitie en het Europa Cup-toernooi. Het Amsterdam-716 toernooi is een eerste serieuze test hoe het er met de vorm van de Ita liaanse smaakmakers voor staat. Davidt Endt In 1961 speelde er in het elftal van Sampdoria een Joegoslaaf, pas ge kocht van Vojvodina Novi Sad. In het Pannini-voetbalplaatjesalbum van dat jaar prijkt het portret van de Joego slaaf naast dat van de Zweed Lennart Sköglund, zijn landgenoot Todor Vese- linovic en ene Azeglio Vicini. De Zweedse publiekslieveling van weleer overleed jaren geleden onder trieste omstandigheden. De drank had zijn le ven gesloopt en hij stierf bijna letterlijk in de goot. Maar in Stockholm staat o.a. antenne materialen, scanners, en 27 M.H.Z. apparatuur! T.D.K. De Cleqstraat 16, 1052 ND Amsterdam Telefoon 020 - 683 79 79 wel een standbeeld ter zijner nagedachtenis. Todor Vesilinovic, de middenvelder aan wie je niet kon zien of hij nu rechts- of linksbenig was, maakte het als trainer en Azeglio Vicini is (nog steeds) de bondscoach van Italië. Maar de beroemdste man van het Sampdoria-elftal uit 1961 is toch die eerste Joegoslaaf. Vujadin Boskov, de rechtsbinnen. Hij had in 1961 weinig succes en mocht aan het eind van het seizoen zijn koffers weer pakken. Maar Vujadin (van 9 mei 1931zou Genua niet vergeten en kwam vijfen twintig jaar later terug. Als trainer. In Nederland kennen we Vujadin Bos kov ook. In 1974 werd hij aangesteld als trainer van FC Den Haag na daar voor Young Fellows uit Zwitserland, zijn oude club Vojvodina (kampioen in 1966) en het Joegoslavische elftal te hebben getraind. Drie jaar later trok Feyenoord Boskov aan. Het bleef bij een Kuip-seizoen. Boskov vertrok naar Real Zaragoza, maakte daar, ondanks een veertiende plaats, indruk en werd door Real Madrid aan getrokken. Met de Koninklijke werd Vujadin direct landskampioen, bereikte het jaar daarop de Europa Cupfinale maar werd daarin verslagen. Liverpool bleek net ietsje te sterk (1 -0) voor de Madrileense ploeg waarin spelers als Camacho, Santillana, Stielike en Laurie Cunningham speelden. Na een jaar van rust en nieuwe erva ringen bij Sporting uit Gijon en Ascoli keerde hij terug naar de Italiaanse Ri viera. Hij moest van de verzameling ta lent van Sampdoria een kampioens- ploeg maken, zo luidde de opdracht van voorzitter Paolo Mantovani. Boskov ging aan het werk. Hij kneed de met wijsheid en beleid de belofte volle spelers tot volwassen profs, hij bracht wat accentveranderingen aan. Hier een paar oudere spelers (Dosse na en Cerezo), daar een sterke mid denvelder met internationale ervaring (Katanec) en hier weer een energieke aanvaller (Lombardo). De resultaten kwamen. Een zesde plaats in 1987, twee posities hoger in het daaropvolgende seizoen en de Ita liaanse beker. In 1989 een finale plaats in het Europa Cup-toernooi der bekerwinnaars en opnieuw een triomf in het Italiaanse bekertoernooi, een 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 25