K SONY SPONSOR VAN HET EERSTE UUR 1 BOGIE fait 4 Company ELCHAR&O Ir QUALITY C LOTHING POKTOBELLO'S moment van vertrek was ook de talent volle centrale verdediger Alexandre Torres in onderhandeling met zijn club. Met name Vasco da Gama, de vroege re club van Romario uit Rio, had grote belangstelling voor deze zoon van een beroemde vader. Alexandre is namelijk een telg van Carlos Alberto Torres, de aanvoerder van het Braziliaanse elftal die in 1970 de derde wereldbeker in ontvangst nam. Carlos Alberto is te genwoordig weer in beeld, maar nu als zaakwaarnemer van zoonlief. In de defensie geldt Marcelo Barreto als een jong talent en mogelijke plaatsvervanger van Alexandre Torres, mocht die alsnog vertrekken. Een nieuw gezicht in het Fluminense- elftal is dat van Ribamar, een midden velder met spelbepalende kwaliteiten, ook linksbuiten Edivaldo (niet de Edi- valdo die in 1985 als linkerspits van Atletico Mineiro op het Amsterdam- toernooi speelde) kwam vlak voor de Europese reis naar Fluminense. De 'centroavante', de middenvoor van Fluminense is Ezio. Ezio voetbalde het afgelopen seizoen als geleende speler bij Fluminense en juist tijdens de Euro pese trip loopt dat leencontract (en ook dat van Serginho) af. Nieuwe pro blemen dus voor het Fluminense- bestuur. Samen met Ezio speelt de licht bebaarde Bobo in de aanval. Bo bo geldt in Brazilië al jarenlang als een makkelijk scorende spits maar hij is wat minder gepolijst en ook daarom niet zo geliefd bij de Braziliaanse voet balliefhebbers. Hij bracht het tot een paar uitverkiezingen voor het nationale elftal van Brazilië. Doeltreffend is Bobo wel. Bij alle clubs waar hij tot nu toe speelde (en dat zijn er heel wat) werd hij topscorer. Beide aanvallers worden vanuit het middenveld gevoed door Renato. Dat is niet de Renato Gaucho die op het laatste toernooi van de Copa America voor Fluminense uitkwam, maar wel een uitstekende voetballer. Na veel ge harrewar verlengde deze Renato zijn contract voor nog een jaar. Zijn mana ger, Coronel (familie soms van Ajax- bestuurder Uri Coronel?) bedong wel een gelimiteerde transfersom voor Re nato. Aan het eind van volgend sei zoen mag hij voor ruim zeven ton weg. In de selectie van Fluminense zitten momenteel geen internationals. Maar het Amsterdamse publiek kan toch re kenen op een elftal dat vol overgave en, naar goede Braziliaanse traditie, aanvallend voetbal speeld. Coach Edinho weet wat hij wil en voordat hij met zijn mannen aan boord van het vliegtuig naar Europa stapte maakte hij zijn spelers duidelijk dat het niet zo maar een uitstapje betrof. De zogenaamde 'vaste kern' moet zijn po sitie zien vast te houden en de nieuwe spelers krijgen hun kans om zich in het elftal te spelen. David Endt tricots and casuals Jan Evertsenstraat 70 Prinsengracht 182 (t/o Westertoren) De Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam heeft zich vanaf het eerste toernooi mogen verheugen in de belangstelling van sponsors. Reeds vanaf het eerste toernooi is Sony daar ook bij. Sony Nederland B.V. is al jarenlang een sport-minded bedrijf. De filosofie van dit jonge en dynamische bedrijf past goed bij de sportwereld. Want op allerlei gebieden probeert Sony internationaal gezien voorop te lopen; met de technische ontwikkeling van nieuwe produkten, met design en vormgeving, met reclame-uitingen en marketingstrategie. In de sportwereld doet Sony er ook alles aan om de eerste te zijn. Voor sporters is zelfs een aparte 'Sportslijn' ontwikkeld; spatwaterdichte en stootvaste produkten in een stevige behuizing. Sportsponsoring heeft bij Sony dan ook altijd veel aandacht gekregen. In de meeste voetbalstadions zijn de re clameborden van Sony prominent aanwezig. Sony was de eerste shirtsponsor van AZ en in 1983 werd het be drijf de eerste grote sponsor van de KNVB. Sinds I juli 1991 is Sony mede-sponsor van Ajax. Het bedrijf ondersteunt o.a. de bekende tri-atleet Mark Koks en het BMW-rallyteam. Daarnaast staan diverse sport-evenementen op de lijst waaronder het Heineken Open golftoernooi, dat eind juli op de Noordwijkse verspeeld werd en de Nijmeegse Wandelvierdaagse. En dan nu weer het voetbaltoernooi Amsterdam 716. Sony is en blijft een vertrouwde naam in het Olympisch Stadion. De sponsor van het eerste uur blijft erbij. En dat mag na 17 toernooien wel een unieke gebeurtenis genoemd worden. 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 13