Selectie 1990-1991 SAMENGESTELD DOOR PETER HEKKEMA De Club De Trainer Naam Leeftijd Vorige ciub Selectie Ie elftal sinds Edward Sturing 28 De Graafschap (1987) Roberto Straal 28 De Graafschap (1987) Arjan Vermeulen 22 psv <i988> René Eijer 28 vw <1989) Bert Latuheru 25 Excelsior (1989) Riek Hilgers 28 W Hatert (1988) VITESSE naam: Vitesse of gericht: 14 mei 1892 adres: Postbus 366, 6800 AJ Arnhem stadion: Monnikkenhuize capaciteit: 13.000 plaatsen voorzitter: Karei Aalbers trainer-coach: Bert Jacobs assistent-trainer: Jan Jongbloed aanvoerder Ie elftal: Theo Bos Bert Jacobs is vandaag terug in een voor hem zeer bekende omgeving. Na een sei zoen bij ADO de rechterhand te zijn geweest van ene Ernst Happel, werd hij in 1965 bij DWS de assistent van de Engelsman Leslie Talbot en later van diens opvolger Jaap van der Leek, en was derhalve in die tijd nogal frequent in en rond het Olympisch Stadion te vinden. Van alle trainers die momenteel ver bonden zijn aan een club in de prof-sector, is Bert Jacobs degene met de langste carrière, een die voor hem als hoofdtrainer begon bij De Volewijckers in 1967, en 24 jaar na dato met Vitesse aan zijn negende club bezig is. Tussentijds was hij trainer van Velox, voordat hij in 1970 de eerste coach werd van de nieuwe fusieclub FC Utrecht, de concurren tie van Elinkwijk-trainer Evert Mur ten spijt. Vier jaar later kwam hij in dienst van Roda JC dat zich onder zijn leiding als subtopper ma nifesteerde en waarmee hij in 1976 de finale om de KNVB Beker bereikte. Na zes jaar Roda en twee seizoenen Willem II maakte hij in 1982 zijn enige uitstapje na dat de machtige Wong himself hem had ver zocht om Seiko Hong Kong te komen trai nen. Elke dag rijst eten was echter niets voor Jacobs en twaalf maanden later was hij dan ook weer actief in de Eredivisie, ditmaal bij Sparta en vervolgens bij Fortuna Sittard waar hij 2V2 jaar verbleef voordat hij om ge zondheidsredenen de strijd voor acht maan den moest staken. In september 1987 was hij gelukkig voldoende hersteld om de hand schoen weer op te nemen welke hem door Vitesse was toegeworpen, de eendrachtige samenwerking met Jan Jongbloed (die in 1965 bij DWS nog onder Jacobs heeft ge traind) wierp al snel z'n vruchten af: in 1989 promotie naar de Eredivisie en gekozen tot 'club van het jaar', in 1990 in de finale om de KNVB Beker en kwalificatie voor Europees voetbal, iets waar de Vitesse-trainer al eer der ervaring mee opdeed bij Roda JC, Spar ta en Fortuna Sittard. De voormalige speler van Zandvoortmeeuwen en Haarlem, die in 1967 op het CIOS in Overveen voor zijn A- diploma slaagde, werd op 5 maart 1941 in Zandvoort geboren, inmiddels woont hij in Renkum en is het de bedoeling dat hij ook de komende twee seizoenen bij Vitesse de scepter zwaait. Raymond van der Gouw zs go Ahead Eagles <i 988> Vitesse's eerste keus voor tussen de palen is afkomstig uit Oldenzaal; via de amateurclub Berghuizen en een verblijf van drie jaar bij de Eagles in Deventer, kwam hij uiteindelijk in 1988 bij Vitesse terecht, waar zijn contract geldig is tot 1994. Romeo Bos 20 DCS (Zevenaar) (1990) De reserve-doelman van Vitesse, afkomstig uit de Gelderse achterhoek, ziet zijn positie bedreigd, nadat Ajax's huidige nummer twee, Abe Knoop, door de Arnhemse club is gecontracteerd. Rechter vleugelverdediger, die acht jaar voor Apeldoornse Boys en een jaar voor AGOW speelde. In 1980 kwam hij voor een seizoen bij Go Ahead Eagles terecht, gevolgd door een zesjarig verblijf bij De Graafschap. Sturing speelde tot nu toe drie maal voor Oranje waarvan de eerste maal in december 1989 tegen Brazilië. Met doelman Van der Gouw was hij vorig seizoen de enige speler die geen minuut competitievoetbal miste. Frans Thiissen 39 FC Groningen (1988) Na 21 jaar prof-voetbal is Ajax-Vitesse de laatste wedstrijd in de actieve carrière van de libero van Vitesse. De gave technicus die men gerust een 'voetbal-momunent' mag noemen speelde slechts veertien interlands, daarnaast figu reerde hij in vier bekerfinales: met FC Twente werd in 1977 de KNVB Beker gewonnen, welke trofee met Vitesse in 1990 net aan zijn neus voorbij ging, in 1975 verloor hij met FC Twente de UEFA Cup-finale tegen Borussia Mön- chengladbach, doch die beker wist hij na een zege op AZ '67 met Ipswich Town wel te bemachtigen. Frans Thijssen speelde in zijn voetbal loopbaan voor de amateurs van Juliana, NEC, FC Twente, Ipswich Town, Vancouver Whitecape, Nottingham Forest, Fortuna Sittard, FC Groningen en Vitesse waar hij volgend seizoen verder gaat als jeugdtrainer. BOS 25 eigen kweek (1983) De aanvoerder van Vitesse is een der weinigen die vanuit de eigen jeugdafdeling het eerste wist te halen. De Arnhem mer, bij Vitesse voorstopper, heeft met zijn club waarvoor hij vorige week zijn 200e competitiewedstrijd speelde, een overeenkomst tot medio 1994. Verdediger, wiens voorlopige hoogtepunt bij Vitesse, de vorig jaar verloren KNVB Bekerfinale is, en zijn contract bij Vi tesse tot de zomer van 1992 ziet doorlopen. In zijn geboorteplaats Culemborg speelde deze linkse echter voor de amateurclub Fortitudo, later rijkte hij bij PSV tot het tweede elftal, voordat het voor hem in 1988 richting Arnhem ging, waar zijn contract bij Vitesse nog tot volgende zo mer van kracht is. Ton van Bremen 23 Excelsior (1990) Rotterdamse verdediger afkomstig uit de jeugd van Excelsior, de club waarmee hij later (in 1987) uit de Eredivisie zou degraderen. Vorige zomer begon hij bij Vitesse aan een drie-jarige verbintenis. Martin Laamers 23 FCWageningen (1986) Middenvelder die oorspronkelijk afkomstig is van Arnhemse Boys. Bij FC Wageningen speelde hij twee seizoenen in het eerste voordat hij in de Gelderse hoofdstad (maar nu bij Vitesse) zou terugkeren; daar ontwikkelde hij zich zo voor spoedig dat hij inmiddels tweemaal voor Oranje werd gekozen. jfilhfl V3W dfif Brom 24 Quick Amersfoort (1986) Zorgde op 23 april jongstleden waarschijnlijk voor een wereldrecord door met Vitesse een contract aan te gaan dat een geldigheidsduur heeft van maar liefst 16 jaar, en die zich nadien verzekerd weet van een plaats in de trainersstaf van zijn huidige werkgever die hem samen met Edward Sturing voor het volgende seizoen reeds heeft belast met het begeleiden van de B-junioren van Vitesse. Deze aanvaller van Vitesse werd geboren in Den Helder, en speelde voor SW en nadien zes jaar bij Sparta. Zijn twee jaar bij VW sloot hij in 1989 af met de treurige degradatie uit de Eredivisie van de geel-zwarten uit Venlo; met Vitesse, waar zijn contact volgende zomer afloopt, bereikte hij in 1990 de KNVB Bekerfinale. Latuheru is bij Vitesse nog maar aan zijn tweede seizoen bezig, maar heeft inmiddels al wel Oranje gehaald. De aanval ler uit Capelle a/d IJssel kwam via de locale amateurclub Zwervers en het Rotterdamse Xerxes en Excelsior in Arnhem terecht, waar hij zich met Vitesse vorig seizoen voor Europees voetbal wist te plaatsen. Nog maar drie jaar geleden maakte Hilgers voor het eerst kennis met prof-voetbal na eerder zijn heil te hebben gezocht bij de amateurs van Hatert en Loones. De aanvaller had het voordien niet gemaakt bij NEC, bij Vitesse liep het echter anders en kon het gebeuren dat hij vorig seizoen met zijn 13 treffers, na John van der Brom (met 14 stuks) de gevaar- lijkse schutter was. Hans van Afum 24 SDVR (Barneveld) (1989) Speelde eerst vier jaar in het eerste elftal van een relatief onbekende amateurclub en vervolgens 31 competitieduels in zijn eerste seizoen in de Eredivisie, als of er geen niveauverschil bestaat!! Richard Roelofsen 21 Fczwoiie <1991 Sinds 16 januari van dit jaar staat hij als 'nieuwste aanwinst' op de loonlijst van Vitesse. Op die datum tekende Richard, die ook uitkomt voor het Nederlands militair elftal, een contract voor 4V2 jaar met de Arnhemmers. Philipp Cocu 20 az (1990) De aanvaller is afkomstig uit Eindhoven en was als jeugdspeler verbonden aan DCS (in Zevenaar), De Graafsdchap, AFC '34 (in Alkmaar) en AZ voordat hij bij die laatste vereniging in het betaald voetbal zou debuteren. De selectie van Vitesse wordt gecompleteerd met de verdediger: Peter Wesselink (23), de middenvelder Hans Vis ser (24), en de aanvaller Huub Loeffen (19), en Sergei Krutov (22).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 7