Ajax supporters-club „de Ajacied" een concurrentieslag met Ronald de Boer, Ron Willems en Willem Jonk. Bergkamp's verdedigende zwakte leek hem de kop te gaan kosten bij Ajax ten gunste van Jonk en Willems. Hoezeer het vertrouwen echter bleef bestaan in Dennis Bergkamp bleek toen Feyenoord aan het begin van dit seizoen enkele miljoenen over had voor de toenmalige wisselspeler. Ajax wilde echter van geen transfer weten omdat de technische staf grote plan nen had met Bergkamp. Aanvankelijk was er nog een tweestrijd met Ron Willems om de positie van schaduw spits. Temeer ook omdat in Willems de betere teamspeler werd gezien. Over Bergkamp werd echter niet lang meer getwijfeld en al snel maakte hij z'n op wachting in het elftal dat in de eerste helft van dit seizoen zo florissant speelde. Dennis Bergkamp heeft dit seizoen gelukkig zijn belofte ingelost. Mede doordat hij zeer vroeg in zijn loopbaan al zijn debuut maakte voor Ajax en de definitieve doorbraak vrij lang uitbleef kreeg Bergkamp al snel het predikaat 'eeuwig talent' opgeplakt. Insiders rep ten over de opvolger van Van Basten maar zagen ook dat Bergkamp bleef 'hangen' bij de deur die toegang ver schafte tot het eerste elftal van Ajax. Dan weer speelde hij, dan weer niet, om vervolgens weer een korte impone rende serie wedstrijden af te werken. Als Ajax-supporters elkaar dan einde lijk tevreden toeknikten met een 'heb ik het niet gezegd?' volgde er vaak weer een terugval. Zoals vorig seizoen in de kampioenswedstrijd tegen Roda JC, toen Bergkamp een serie goede wedstrijden afsloot met een onzichtba re eerste helft, waarin zijn foute terug speelbal op Menzo de 1 -0 achter stand van Ajax inleidde. Dit seizoen staat Dennis Bergkamp er echter en is hij in zijn eentje verantwoordelijk voor meer dan een derde deel van Ajax' doelpuntenproduktie en heeft Berg kamp in tegenstelling tot zijn ploegge noten géén terugval gekend na de winterstop. Sterker nog, zonder de doelpunten van Bergkamp zou Ajax al in april uitgeschakeld zijn geweest voor de landstitel. Gelukkig heeft Ajax de kwaliteiten van haar topscorer goed ingeschat met het contracteren van Bergkamp voor nog eens vier jaar. Ajax bouwt de toekomst rondom Bergkamp en mag zich geluk kig prijzen met deze aanvaller, terwijl de supporters zich nu eindelijk op de borst mogen slaan. Zij hebben het wat betreft publiekspeler Dennis Berg kamp inderdaad goed gezien. W. van der Gaast Zijn debuut in de basis van Ajax vierde hij op 22 februari 1987 in de thuis wedstrijd tegen Haarlem (6-0). Dennis Bergkamp verving die wedstrijd Rob Witschge en bleek weldra een welkom alternatief voor de naar de linkerkant verhuisde Van 't Schip. De blessure van Ally Dick en de wisselvallige pres taties van Witschge hadden Cruijff doen besluiten Van 't Schip naar links te halen, waardoor rechtsbuiten Berg kamp kon doorschuiven van de A- jeugd naar Ajax-één. Ondanks het veelbelovende optreden van de VWO-leerling in de Europa Cup-wedstrijd tegen Malmö bleef de doorbraak lang uit. Rob Witschge vocht terug en met Van 't Schip terug op z'n vertrouwde plaats moest Berg kamp bijna een heel Seizoen toekij ken. Pas toen Louis van Gaal en Spitz Kohn in september 1988 hun opwach ting maakten als trainers van de Ajax- selectie kwam Bergkamp weer in beeld. Als schaduwspits scoorde hij in 11 achtereenvolgende wedstrijden, en bracht zodoende Ajax weer terug aan de nationale top. De komst van Been hakker deed Bergkamp belanden in 33

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 33