DE VITESSE-JONGENS VAN '80 Voor het laatst in dit seizoen slaan we één van de oude plaatjesalbums open. Om een blik te werpen op een oude selektie van Vitesse bladeren we naar pagina 34 van het sterrenalbum 1979- 1980, elf jaar geleden, dus een nog niet zo heel grijs verleden. Het was zeker niet het beste seizoen van Vitesse, in geen enkel opzicht te vergelijken met het huidige voetbal jaargang of die daarvoor. Vitesse de gradeerde namelijk samen met Haar lem naar de eerste divisie. Het Breda's NAC bleef de Arnhemmers net twee punten voor. In 1977 was Vitesse als kampioen van de eerste divisie naar het Nederlandse voetbalwalhalla ge promoveerd nadat het in de drie voet baljaargangen daarvoor steeds de boot had gemist in de nakompetitie. Terug naar het seizoen 1979-1980, waarin vitesse het toch voor elkaar kreeg om tegen Ajax een puntje te pakken. Dat gebeurde op Monnikhui zen waar een 1-1 eindstand op score bord kwam. Volgen we de plaatjes in het sterrenal bum vanaf de bovenste rij van links naar rechts dan zien we alleerst trainer Henk Wullems. De nu 55-jarige trai ner is nu in dienst van AZ maar was voordat hij bij Vitesse werkte al aan de slag geweest bij Blauw-Wit (met onder meer Theo de jong, Felix Muller en Re- né van Breevoort in de ploeg), Willem II en NAC. Willy Veenstra hoorde tot de echte Vitesse-spelers en voetbalde als rech ter middenvelder. Naast Veenstra zien we een ras-Amsterdammer, Theo Hu- sers, die nog steeds voetbalt, zij het in de zaterdagamateurs van AFC. Husers speelde bij Ajax in de betaalde jeugd, ging naar FC Amsterdam, toen naar het Belgische Lokeren en vanaf 1978 bij Vitesse. Kick van der Vall, startte zijn karrière bij Feyenoord om voor een blauwe maandag bij DWS te gaan voetballen. Zijn bloeiperiode kende Kickie bij FC Twente waarme de ijveri ge en slimme middenvelder zelfs een EUFA Cupfinale bereikte. Een stapje later zien we doelman Ben Nijhuis, een zwaargewicht van een keeper die in Arnhem concurreerde met Dick Beukhof. Een andere Dick is Dick Mulderij die zich zonder veel franje nuttig maakte als centraal verde diger. Een andere centrale verdediger was Joop Heezen, die in 1979 al tot de wat ouderen bij Vitesse hoorde. Dat kan niet gezegd worden van Erik van Hardeveld die aan het begin van het seizoen 79-80 negentien lentes telde. Hij voetbalde als aanvallende midden velder, gold als een talent, maar brak nooit volledig door. De uitermate snelle spits van Vitesse was Herman Gerd- sen die ooit bij NEC speelde maar in Arnhem pas goed tot zij recht kwam. Hans Bleijenberg (zoon van de oud- Ajacied Wim) speelde eerder bij Go Ahead Eagles, Cambuur en Eind hoven en de wat gedrongen spits voetbalde een flink aantal wedstrijden in het Nederlands UEFA-elftal. Roel Zaaijer... die naam werd vooral geassocieerd met De Graafschap waar de rechtsback een soort meubel stuk was. In 1976 ging hij echter naar Vitesse, waar hij zich "op routine" (en kracht) nog jaren staande hield. Be roepsmilitair Ad Mellaard bracht het tot vele interlands, maar dan voor het Nederlands militair elftal! Bij Vitesse (en eerder bij NEC) speelde Mellaard als linksback. In Hannie Das treffen we een ander ex-Ajacied. Hannie doorliep de jeugd van Ajax tot en met het tweede elftal (Jong Ajax), maakte met het eerste elftal een fijne trip naar Indonesië mee maar tot een echte doorbraak kwam het niet. De op vele plaatsen inzetbare Das (met Ed die Kraal vormde hij bij Ajax een fan tastisch centraal duo, maar ook als vleugelverdediger en middenvelder kon hij uit de voeten) ging in 1977 naar Vitesse. Josko Bursac was de Joegoslavische aanvaller die samen met vooral Her man Gerdsen voor gevaar zorgde en Wimke Meijers was de man van de fraaie oplossingen en ingevingen op het middenveld. De kleine technicus speelde eerder voor De Graafschap en NEC en vertrok na zijn Vitesse-tijd naar Roda JC. Tenslotte Dick Beukhof die de eerste veertien wedstrijden van het seizoen onder de lat stond en toen werd opge volgd door Ben Nijhuis. I 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 27