BOORSMA Biljartcentrum 'Bankras' Biljarten in het mooiste biljartcentrum van Nederland? 6 Carambole-tafels 3 Match tafels TIME-OUT 4 Snooker tafels Oostlijk Halfrond 9 1 Pool tafel Amstelveen Telefonisch reserveren: 5 020-6454260 Heeft bijna de hele wereld in huis Gedistilleerd, wijn en bier Ook voor de horeca! de had AZ twee punten achterstand, maar een beter doelsaldo dan Ajax. Na twintig minuten leek Ajax op een drama af te stevenen toen Cor Pot scoorde voor Excelsior en Pim van Dord de bal achter zijn eigen doelman schoof. Bij deze 2-0 achterstand en een overwinning van AZ bij NEC zou het over en uit zijn voor Ajax, maar al binnen tien minuten hadden Frank Ar- nesen en Piet Wijnberg de balans weer in evenwicht. Daarna speelde Ajax de wedstrijd zonder risico uit. AZ verloor trouwens ook nog bij NEC: 1-0. De kampioensploeg van interim-trainer Beenhakker: Schrijvers, Wijnberg, Krol, Van Dord, Boeve, Schoenaker, Arne- sen, Lerby, Ling, Bonsink, Tahamata. 15 mei 1982: Ajax-AZ '67 3-2 PSV was de laatst overgebleven con current, met twee wedstrijden voor het eind van de competitie een achter stand van drie punten. Het begon, als zo vaak in kampioensduels, slecht voor Ajax: Kist scoorde 0—1. Via Schoenaker en Molenaar kwam Ajax echter op voorsprong, Metgod maakte weer gelijk en Vanenburg scoorde in de 72e minuut de kampioensgoal. PSV zorgde voor het eerste geschenk door een 2-0 nederlaag bij NAC. De bloemen gingen naar: Schrijvers, Ophof, Jansen, Rijkaard, Boeve, Lerby, Molenaar, Cruijff, Schoenaker, Kieft (69 Vanenburg), Olsen en trainer Kurt Linder. 1 mei 1983: Ajax-Feyenoord 3-3 In de op twee na laatste wedstrijd kon Ajax in een rechtstreeks duel met Feyenoord, dat op vier punten was ge zet, de competitie beslissen. Traditie getrouw werd begonnen met een ach terstand: Houtman was de dader. Er ontspon zich een boeiend scorever loop: via Lerby en Vanenburg kwam Ajax op 2—1, Houtman maakte weer gelijk. Na rust scoorde Kieft 3-2, maar met nog een klein half uur kwam Feyenoord toch weer op 3-3 door Je- liazkow. Feyenoord vocht daarna voor wat het waar was, maar dat was net niet genoeg tegen Schrijvers, Molenaar (74 Van Basten), Van Veen (24 Kieft), Ophof, Boeve, Schoenaker, Silooy, Cruijff, Lerby, Vanenburg en Olsen. Trainer dat jaar was Aad de Mos. 25 mei 1985: Roda JC-Ajax 2-3 Op Pinksterzaterdag was het opnieuw feest voor Ajax. Met nog drie wedstrij den en vijf punten voorsprong op PSV en Feyenoord kon het bijna niet mis gaan, maar zoals gewoonlijk was er een tegengoal nodig om de benogde adrenaline op te hoesten. Edwin Gorter was de maker, maar al één minuut la ter scoorde Gasselich 1-1. Vlak voor rust scoorde Martin van Geel (ex-Ajax) voor een 2-1 achterstand, die echter door Koeman en Vanenburg in 2-3 werd omgebogen. Ajax speelde in de volgende formatie: Galjé, Silooy, Spelbos, Meeuws, Boe ve, Koeman, Rijkaard, Gasselich, Va nenburg, Van Basten, De Wit. Trainer, als vervanger van de drie we ken eerder ontslagen De Mos, was Tonny Bruins Slot. 6 mei 1990: NEC-Ajax 1-1 Een gelijkspel was voldoende, zowel voor NEC, dat tegen degradatie vocht, als voor Ajax, dat een week eerder voor een bloedstollende apotheose had gezorgd door pas in de slotminu ten 2-2 te scoren tegen Roda JC en zich daarmee PSV van het lijf te hou den. Mitchell van der Gaag scoorde de onvermijdelijke tegengoal alvorens Wim Jonk het noodzakelijke punt ze- kerstelde. Dat was ruim voor rust; de rest van de wedstrijd had ook telefo nisch kunnen worden afgedaan. Het elftal van Beenhakker: Menzo, Blind, Vink, Wouters, Verkuijl, Winter, Jonk, Witschge, Van 't Schip, Petters- son, Roy. Evert Vermeer Dat kan in Ook is er nog plaats voor clubleden (avond) en bejaardenclubs (dag). Tevens verhuur van biertap Ferdinand Bolstraat 112, Amsterdam Telefoon: 020-6793304 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 22